Makedonci novom pobjedom ostavili Bosnu i Hercegovinu bez šansi za plasman na Evropsko prvenstvo

Odbojkaši Sjeverne Makedonije savladali su selekciju Bosne i Hercegovine u Skoplju sa 3:0 (25:20, 26:24, 25:13) u trećem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaći odbojkaši su od samog početka meča pokazali da žele još jednom savladati ekipu Bosne i Hercegovine. Stalno su imali prednost od tri razlike, a gosti su uspjeli izjednačiti na 16:16. Zatim se igralo poen za poen, da bi Makedonci serijom 4:0 (22:18) riješili pitanje pobjednika u prvom setu, kog su osvojili sa 25:20.

Selekcija Sjeverne Makedonije je i u drugom setu krenula jako i imala je prednost od 13:8, ali su se igrači Bosne i Hercegovine tada razigrali i stigli su do 16:16. Kasnije su gosti i poveli sa 21:20, no nakon tajm-auta brzo je domaći tim vratio vođstvo, ali je Adi Osmanović sa par sjajnih poteza uspjevao da održi svoj tim u tom dijelu igre. I pored toga Makedonci su uspjeli da iskoriste drugu set loptu i povedu sa 2:0 (26:24).

Domći igrači su odmah na startu trećeg seta poveli sa 6:0 i onda su bez većih problema održavali to, a kasnije su otišli i na velikih +10 (17:7), te su stigli do pobjede sa 25:13. Ovim porazom selekcija Bosne i Hercegovine je ostala bez teoretske šanse za plasman na prvenstvo Evrope.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Aleksandar Ljaftov sa 21 poenom, Nikola Gjorgiev je imao 17, a u timu Bosne i Hercegovine Adi Osmanović je imao 21 poen.