REUTERS/Craig Brough

Mančester siti rezultatom 4:1 savladao je Junajted.

U današnjem mančesterskom derbiju istaklo se jedno ime – Kevin de Brujne. Belgijanac je na terenu koristio sve što mu se pružalo i tako svoj tim odveo do nove veoma važne pobjede ove sezone.

Već u petoj minuti De Brujne je nakon što je dobio loptu od Bernarda Silve doveo svoj tim do prednosti i najavio veče čiji će protagonista biti upravo on.

Igrao se 22. minut kada je rezultat izjednačen. Mrežu je pogodio Džejdon Sančo na asistenciju Pola Pogbe, a samo šest minuta poslije ponovo je mrežu zatresao De Brujne.

Belgijski fudbaler bio je akter i kod trećeg gola, kojim je rezultat utakmice postavljen na 3:1. Sjajno je ubacio loptu iz kornera na liniju šesnaesterca, a od tamo je Rijad Marez uputio prekrasan precizan udarac i po zemlji pogodio dalji ugao.

U toku 91. minute Marez je ponovo zatresao mrežu, ali mu je taj pogodak poništen zbog ofsajda. VAR je potom dugo pregledavan, a sudija je na kraju pokazao na centar za konačnih 4:1.

Mančester siti je i dalje prvi, sada ima 69 bodova, šest više od Liverpula. Junajted je peti sa 47 bodova.