mančester siti

Fudbaleri Mančester sitija su u gradskom derbiju savladali ekipu Mančester junajteda rezultatom 2:0 u okviru 11. kola engleske Premijer lige. Sve je bilo gotovo nakon prvog poluvremena i vođstva izabranika Pepa Gvardiole 2:0.

Derbi Mančestera počeo je bolje za izabranike Pepa Gvardiole. Već u sedmoj minuti Siti je poveo. Sa lijeve strane dobro je centrirao Kajl Voker, Ilkaj Gindogan je pokušao postići gol, međutim opasnost je na kratko bila otklonjena, a onda je lopta došla do Žoaa Kansela koji je ponovo centrirao loptu u peterac Junajteda, gdje je nespretno reagovao Erik Baji i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Novu priliku imao je Gabrijel Žezus u 29. minuti, međutim na golu je sjajno reagovao David De Hea. Nakon šest minuta bilo je novo uzbuđenje pred golom Junajteda, a šut Kevina De Brujnea skinuo je raspoloženi De Hea.

Pred kraj prvog poluvremena uslijedio je novi šok za izabranike Ole Gunar Solskjera. Kanselo je poslao neugodan centaršut pred gol domaćih, a u padu je loptu zakačio Bernardo Silva i tak oiznenadio golmana Junajteda za dvostruku prednost “Građana” na ovom meču.

U drugom poluvremenu Junajted je djelovao sporo i tromo, dok su igrači Sitija kao “osice” oblijetali i sa lakoćom držali loptu u sovjim nogama.

Zanimljivo bilo je posljednjih 10 minuta kada je Siti mogao i do uvjerljivije prednosti. U 82. minuti Fil Foden je pogodio desnu statrivu, da bi pet minuta kasnije Džon Stouns promašio izglednu priliku.

U 89. minuti Aleks Telješ je oborio Žezusa, a Majkl Oliver odlučio je da ne pokaže na bijelu tačku. Utakmica na kraju je završena sa 2:0.

Da li će ovo biti kap koja je prelila čašu za Solskjera ili može i ovaj slab rezultat da preživi ostaje da se vidi u narednim danima (satima).

Narednu utakmicu Mančester siti igraće protiv Evertona, dok će Junajted u goste Votfordu.