REUTERS/Pablo Morano

Mančester junajted je u petom kolu grupne faze golovima Kristijana Ronalda i Džejdona Sanča savladao Viljareal kao gost rezultatom 2:0.

Bila je ovo prva utakmica za “Crvene đavole” bez Olea Gunara Solskjera, a tim je pored aut linije navodio nekadašnji prvotimac Majkl Kerik. Ipak, u prvom dijelu Mančester junajted je bio u podređenom položaju u odnosu na Viljareal. Imala je “Žuta podmornica” prvu priliku u šestoj minuti kada je Moi Gomez se uputio u solo prodor i šutirao sa ruba šesnaesterca, ali je na visini zadatka bio David de Hea.

Četiri minute kasnije domaći su bili u novoj šansi. Na odbijenu loptu je stigao Žeremi Pino i šutirao iz prve, no samo pored gola. De Hea je odlično reagovao i u 28. minuti i spasio gostujuću ekipu kada je opasno zaprijetio Manu Trigueros.

Nakon toga Mančester junajted je uspio uspostaviti balans na sredini terena, a mogli su i oni biti opasni  u 35. minuti kada je Kristijano Ronaldo pogodio živi zid iz slobodnog udarca.

Viljareal je u nastavku imao prvi šansu da promijeni rezultat, a ponovo je u centru pažnje bio Trigueros. Fudbaler domaćih je bio u sjajnoj poziciji i šutirao, a de Hea refleksnom paradom spasio Junajted. U 63. minuti Viljareal je ponovo pokušao, ovaj put preko Arnauta Danjume koji je bio neprecizan.

Uzvratio je Mančester junajted u 71. minuti kada je loptu u šesnaestercu domaćih primio Džejdon Sančo i uputio udarac, a Đeronimo Ruli intervenisao na golu.

Potom su se u 78. minuti Ruli i Etijen Kapu poigravali ispred svog gola, sačekao je to Fred i oduzeo loptu koja je došla do Kristijana Ronalda, a Portugalac lob udarcem zatresao mrežu Viljareala.

Konačnih 2:0 postavio je Sančo u 90. minuti pogodio izuzetno precizno “pod prečku” sa ruba kaznenog prostora.

Mančester junajted je nakon ovog susreta na prvom mjestu grupe sa deset osvojenih bodova i u zadnjem kolu igra protiv Jang Bojsa.