Fudbaleri Mančester junajteda savladali su na neutralnom terenu u Torinu ekipu Real Sosijedada rezultatom 4:0.

Utakmica je počela sa dosta prilika za obje ekipe. U 2. minuti zaprijetio je Adnan Januzaj veoma dobrim udarcem, ali je lopta otišla malo pored stative. Velike prilike na drugoj strani propustio je Markus Rašford u 3. i 19. minuti i rezultat je ostao 0:0.

U 27. minuti poslije velike greške golmana Real Sosijedada Alehandra Remira najbolje se snašao Bruno Fernandeš i doveo svoju ekipu u vođstvo. Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja.

Drugo poluvrijeme bolje su otvorili “Crveni đavoli” i u 57. minuti dolaze do dvostruke prednosti. Strijelac i ovog puta bio je Bruno Fernandeš koji je, na asistenciju Danijela Džejmsa, poslao loptu u nebranjeni dio mreže. Sudija je provjerio potencijalni ofsajd, ali je VAR pokazao da je sve bilo regularno kod drugog gola Mančester junajteda.

U 65. minuti Markus Rašford je ispratio pas, koji mu je poslao Fred, i povećao je prednost svog tima na 3:0.

Na kraju ove utakmice u 90. minuti Danijel Džejms povećava prednost ekipe sa “Old Traforda” veoma dobrim solo prodorom i postavlja konačan rezultat ovog susreta 0:4.

Narednu utakmicu Mančester junajted igra na domaćem terenu protiv Njukasla, a Real Sosijedad dočekuje ekipu Alavesa.