Mančester junajted poveo pa stao, Krunić asistirao za remi i gol u gostima Milana (VIDEO)

Mančester junajted je u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope remizirao protiv Milana na “Old Trafordu” rezultatom 1:1.

Dva poništena gola gostiju su viđena čak u prvom poluvremenu. Prvo je u šestoj minuti Rafael Leao zatresao mrežu “Crvenih đavola“, ali se napadač Milana našao u očiglednoj nedozvoljenoj poziciji, pa je gol poništen.

U osmoj minuti je zaprijetio Mančester junajted, međutim Đanluiđi Donaruma je uspješno odbranio šut Entonija Marsijala. Četiri minuti kasnije Milanu je poništen i drugi gol. Frank Kesi je prihvatio loptu i iz polu-voleja efektno pogodio gol, ali se nakon intervencija VAR-a otkrilo da je loptu prihvatio rukom.

Nagovjestili su prvi minuti da ćemo na “Old Trafordu” gledati uzbudljivu utakmicu i tako je i bilo. U 19. minuti domaći su pokušali preko Aleksa Telješa koji je iz slobodnog udarca prebacio gol. Na drugoj strani deset minuta kasnije David de Hea je zaustavio pokušaj Aleksisa Saelmakersa.

Najbolju priliku na utakmici i nevjerovatan promašaj imao je Hari Megvajer  u 39. minuti kada je neometan promašio prazan gol sa pola metra. Do poluvremena još jednom se Marsijal našao u dobroj poziciji, ali nije uspio uputiti šut ka golu protivnika.

Kockao se u drugom dijelu Ole Gunar Solskjer kada je u igru uveo mladog Amada Dijalu. Ipak, on mu je u 50. minuti to vratio na najbolji mogući način. Odlično je Fernandeš centrirao, a Dijalo pogodio glavom iz svog prvog udarca ikad u dresu Mančester junajteda.

Krenuo je nakon toga Milan dosta ofanzivnije, ne bi li postigao jedan gol u gostima koji bi mnogo značio u revanšu. Jako blizu tome su bili u 65. minuti kada je Rade Krunić glavom iz izgledne situacije prebacio gol.

Držao je Milan nakon toga loptu konstantno i pokušavao do kraja ugroziti De Heu, međutim dobro je stajao Mančester na svojih 30 metara i odbijao napade gostiju. Sve ideje Milana svele su se na kruženje oko kaznenog prostora sa jedna na drugu stranu i poneki centaršut.

Upravo tako su u trećoj minuti nadoknade “Rosoneri” stigli do izjednačenja. Izveli su gosti korner, odnosno uradio je to Krunić, a Simon Kjer najbolje se pozicionirao i glavom matirao De Heu i donio velikih 1:1 za Milan u prvoj utakmici.

Revanš se igra za sedam dana na “San Siru“.