Mančester junajted se prošetao do polufinala Lige Evrope (VIDEO)

Mančester junajted je savladao Granadu u revanšu četvrtfinala Lige Evrope rezultatom 2:0. “Crveni đavoli” su se ukupnim rezultatom 4:0 plasirali u polufinale ovog takmičenja.

Domaći su već u šestoj minuti stigli do prednosti. Aleks Telješ je centrirao u kazneni prostor, Pol Pogba glavom vratio do Edinsona Kavanija, a Urugvajac sjajnim volej udarcem matirao nemoćnog Rui Silvu.

Mogla je Granada uzvratiti na isti način dvije minute kasnije kada je sam u šesanaestercu ostao Jangel Herera, međutim Venecuelanac je šutirao pokraj gola iz izgledne pozicije.

Kako je poluvrijeme odmicalo kraju, postajalo je jasnije da će španski tim sve teže stići do rezultata koji bi ih održao u životu, pošto je Junajted kontrolisao utakmicu. Nisu ni domaći pokazivali prevelike ambicije prema naprijed, što govori da je pogodak u prvih 45 minuta došao iz jedinog šuta u okvir gola za taj vremenski period.

Prvu priliku u drugom poluvremenu nakon tačno sat vremena igre ponovo su imali domaći, no tada je udarac Donija van de Beka završio pored gola.

Mogla je Granada u 66. minuti da dođe do pogotka koji bi im donio bod, iako u tom trenutku ne bi značio ništa, međutim nije dobro German Sančez reagovao na odbijanac i upropastio je dobru šansu.

Do konačnih 2:0 Mančester junajted je stigao u posljednjoj minuti regularnog vremena kada je nakon centaršuta Telješa, Žezus Valjeho prevario svog golmana.

Mančester junajted će u polufinalu Lige Evrope igrati protiv Rome koja je u dvomeču bila bolja od Ajaksa.