Fudbaleri Mančester junajteda ubjedljivo su savladali ekipu Bašakšehira sa 4:1 u četvrtom kolu grupe H Lige šampiona.

Odmah na startu utakmice Markus Rašford je imao sjajnu priliku, no njegov šut zaustavio je Mert Gunok. Nije im dugo trebalo da dođu do vođstva i to zahvaljujući Brunu Fernandešu, koji je poslije kornera dočekao loptu na ivici šesnaesterca i ispalio projektil ka protivničkom golu za 1:0.

Zbog ofsajda poništen je gol domaćih igrača poslije kombinacije Fernandeša i Rašforda u 12. minutu. Minut kasnije Portugalac je ponovo zaprijetio, no lopta je otišla pored stative. Prvu priliku za goste imao je Edin Višća u 17. minutu, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola. Novi igrač Mančester junajteda Aleks Teles je centrirao u 19. minutu, a Gunoku je ispala lopta iz ruke pravo na nogu Fernandeša za njegov drugi gol na utakmici.

Ponovo je Višća pokušao da postigne gol za goste, sada iz slobodnog udarca, ipak lopta je otišla tik iznad prečke. Nakon gledanja VAR-a sudija Ovidiu Hacegan dosudio je penal za Mančester nakon prekršaja nad Rašfordom, a isti igrač je bio precizan sa bijele tačke u 35. minutu. Ekipa s “Old Traforda” odigrala je jedno od najboljih poluvremena ove sezone i potpuno zasluženo vodila sa 3:0.

Edinson Kavani
je stvorio prvu šansu u nastavku i samo izborio korner. Uzvratio je Višća, no David de Hea je paradom to odbranio. Utakmica je postala dosta mirnija, što je bilo i očekivati prema rezultatu iz prvog dijela. Mejson Grinvud js stvorio sebi šansu u 71. minutu, ali je njegov šut izblokiran. Gosti ipak stižu do gola i to u 76. minutu, kada je Deniz Turuč iz slobodnog udarca sa 25 metara savladao španskog golmana.

Mogao je ovaj meč biti dosta zanimljiviji da je Višća imao više sreće u 80. minutu jer je pogodio prečku nakon šuta sa vrha kaznenog prostora. Ole Gunar Solskjer je uvođenjem Nemanje Matića želio da vrati kontrolu igre na sredini terena i da smiri napade protivnika, te osigura pobjedu.

Na samom kraju Kavani je dodao do Grinvuda, a ovaj do Danijela Džejmsa za konačnih 4:1 za domaći tim. U narednom kolu Mančester junajted dočekuje Pari Sen Žermen, a Bašakšehir dočekuje Lajpciga.