U okviru Karabao kupa, svoje mjesto u polufinalu tog takmičenja na “Gudisonu” su tražili domaći Everton i gostujući Mančester junajted. U triler završnici “Crveni đavoli” su slavili rezultatom 2:0.

Prvo poluvrijeme je prošlo u ne tako dobrim šansama. Nisu ni domaći, a ni gosti uspijevali da učine nešto konkretnije prEd golom svog protivnika. Kod gostiju, najaktivniji igrač na terenu je bez iznenađenja bio Bruno Fernandeš, ali su njegovi saigrači očigledno spavali dok je on pokušavao razdrmati igru “Crvenih đavola“.

Domaći su u 37. minutu imali najbolju šansu u meču kada je Gilfi Sigurdson odlično šutirao iz slobodnog udarca sa izgledne pozicije. Tukao je u lijeve rašlje, ali mu je Din Henderson to vrlo lijepo odbranio. Rezultat prvog poluvremena je ostao 0:0.

Kakav je bio prvi dio meča, tako se nastavio i drugi. Napadi su se svodili na pokušaje koji nisu davali mnogo rezultata, kako na jednoj tako i na drugoj strani. Ekipa Karla Anćelotija je postajala sve nervoznija, željele su “Karamele” mjesto među četiri najbolja tima u ovom takmičenju.

Međutim, u 88. minutu na scenu stupa novi napadač “Crvenih đavola“, Edinson Kavani. Urugvajski ofanzivac je pokupio jedno dodavanje i bez mnogo oklijevanja šutirao. Lopta je završila u donjem lijevom uglu mreže domaćeg tima. Bilo je 1:0 za Mančester junajted.

Everton 0 – [1] Manchester United – Edinson Cavani 88′ from r/soccer

Igrala se sudijska nadoknada, bio je 95. minut, a Entoni Marsijal je iskoristio priliku gdje je skoro cijela postava Evertona bila ispred gola gostiju, te je samo gurnuo loptu u gol domaćina, za konačnih 2:0 za Mančester junajted.

Everton 0 – [2] Manchester United – Anthony Martial 90+6′ from r/soccer

Junajted ide dalje u polufinale Karabao kupa, a ovo takmičenje je tim iz Mančestera osvojio već pet puta.