Mančester siti minimalcem protiv Olimpijakosa obezbijedio prolaz u narednu fazu Lige šampiona

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Olimpijakos minimalnim rezultatom 1:0 u okviru četvtog kola grupne faze Lige šampiona.

U sastavu Olimpijakosa za večerašnji meč zbog povrede nije bio reprezentativac Srbije Lazar Ranđelović, kao ni Metju Valbuena, Bruma i Hose Holebas. U protokolu pred ovaj meč nisu bili i najbolji strijelci tima Jusuf El ArabiHasan Koka koji su zaraženi virusom korona. Pep Gvardiola nije mogao da računa na defanzivca Nejtana Akea.

Krenuo je Siti odmah silno i već u drugom minutu upisao udarac u okviru gola. Ruben Semedo je izbacio loptu glavom iz sopstvenog šesnaesterca, a na nju je naletio Rodri koji šutira pravo po golu golmana Žozea Sa. Poslije sedam minuta šansu je imao i Fil Foden. Englez se probio u protivnički kazneni prostor, šutirao loptu na gol, a Sa je prvo odbio na kratko, pa je kasnije pokupio.

U 36. minutu “Građani” dolaze do prvog gola na meču. Kapiten na ovom susretu Rahim Sterling atraktivno petom je dodao na devet metara od gola, na loptu je naletio Foden i savladao golmana domaćih.

U 44. minutu Rahim Sterling je silovito šutirao sa dvadesetak metara, Sa je paradom upisao još jednu odbranu na ovom susretu. Poslije samo šestdeset sekundi reprezentativac Engleske je uputio udarac iz slobodnjaka sa iste udaljenosti kao u prethodnoj šansi, lopta je išla pod prečku, a odlično je još jednom intervenisao golman Olimpijakosa.

Poslije 45 minuta igre u Atini konkretniji su bili gosti sa ukupno sedam udaraca u okvir gola, od ukupno 12. Domaći nisu uputili niti jedan udarac ka golu Ederson u prvom dijelu.

Prva šansa u drugom poluvremenu za Siti došla je u 49. minutu, ali udarac Bernarda Silve sa ivice šesnaesterca brani Sa bez problema. Nakon samo minut igre Ilkaj Gindogan je naletio na jednu loptu sa nekih 18 metara, uputio snažan udarac, a ona je otišla pored desne stative. U 66. ponovo u šansi Silva, ubacio je Sterling u peterac, a Portugalac tamo petom pravo u golmana Sa.

Poslije 70 minuta igre, “Građani” su uputili 20 šuteva prema golu, dok grčki predstavnik nije imao niti jedan. Konstantno su gosti vršili pritisak i lako prilazili golu Olimpijakosa, ali na semaforu je i dalje stajalo 1:0. Imali su domaći problema i sa iznošem lopte na protivničku polovinu, a Gvardiolina ekipa je odigrala besprijekorno u tom segmentu.

Ipak, u 88. minuti je Olimpijakos konačno imao prvi udarac na gol, ali je lopta poslije udarca Konstantinosa Fortunisa otišla desno od gola Edersona. Arbitar ovog susret produžio je još četiri minuta i do kraja nije bilo bitnih prilika.

Ovom pobjedom, Siti je obezbijedio prolaz dalje u narednu fazu Lige šampiona. Za Olimpijakos ovo je bio treći vezani poraz u ovom takmičenju. U narednom kolu Mančester siti sastaće se u gostima sa ekipom Porta, dok će se grčki tim u Francuskoj sastati sa Marseljom.

Sastavi:

Olimpijakos: Žose Sa, Semedo, Ba, Sise, Drager (Vrousai od 66. min.), Mvila, Rodriges Pepe (Bokalakis od 71. min.), Rafinja, Masuras (El Sudani od 78. min.), Fortsunis, Kamara.

Mančester siti: Ederson, Kanselo, Mendi (Zinčenko od 78. min.), Stouns, Diaš, Gindogan (Dojl od 86. min.), Rodri (Fernandinjo od 76. min.), Foden, Silva, Sterling (Marez od 75. min.), Žezus (Aguero od 78. min.).