Mančester siti ponizio Liverpul i napunio mrežu tragičara Alisona (VIDEO)

U derbiju 23. kola engleske Premijer lige Mančester siti je na “Enfildu” pobijedio Liverpul rezultatom 4:1.

Bolji su domaći bili u prvom poluvremenu, iako oni nisu opravdali očekivanja navijača za ovaj meč. Samo dva šuta u okvir gola viđena su u prvih 45 minuta, i to oba od strane Liverpula, ali najbolju šansu nije iskoristio Mančester siti.

Sadio Mane je prvi priprijetio u 24. minuti glavom, međutim njegov pokušaj je otišao preko gola. U 29. minuti Ederson je sjajno reagovao i odbranio udarac Roberta Firmina.

Do gola Mančester siti je mogao u 36. minuti kada je Rahim Sterling napravio solo prodor, predriblao Aleksandera Trenta-Arnolda, a zatim i Fabinja koji je ostavio nogu i skrivio jedanaesterac za “Građane“. Loptu je na bijelu tačku namjestio Ikaj Gundogan i prebacio čitav okvir gola, i tako upropastio najbolju priliku u prvom poluvremenu.

Nakon samo četiri minute igre u drugom poluvremenu vezni fudbaler iskupio se za promašen penal i “pokupio” odbijanac nakon udarca Fila Fodena i poslao loptu u mrežu za vođstvo gostiju.

Do 62. minute je trajalo prvo vođstvo Sitija. Ruben Dijaz je prvo napravio pogrešku i izgubio loptu, a zatim rukama povukao Mohameda Salaha i Majkl Oliver je drugi put na utakmici pokazao na bijelu tačku. Ovaj put siguran je bio Egipćanin i Liverpul je izjednačio.

Nakon toga Mančester siti je ponovo krenuo u ofanzivu. Džons Stouns je u 71. minuti postigao pogodak, ali je on poništen jer je štoper gostiju bio u nedozvoljenoj poziciji.

Ipak, pritisak Sitija isplatio se dvije minute kasnije. Nakon velike greške i lošeg ispucavanja Alisona Bekera lopta je stigla do Fodena. Mladi fudbaler ponovo je napravio “dar-mar” odbrani Liverpula i još jednom idealno poslužio Gundogana koji je drugi put večeras zatresao mrežu.

Samo tri minute kasnije novo poigravanje i nova velika greška golmana Liverpula koštala je “Redse” i trećeg primljenog gola. Bernardo Silva je ovaj put došao do lopte nakon loše reakcije Alisona i uposlio Sterlinga kojem nije bilo teško da se samo pokloni i ubaci loptu u mrežu.

Kao nagradu za sjajnu partiju i poniženje Liverpula, Fil Foden je postigao pogodak u 83. minuti. Primio je loptu na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i snažnim udarcem matirao Alisona.

Ovom pobjedom Mančester siti je produbio krizu Liverpula, a sa utakmicom manje se odvojio pet bodova od drugoplasiranog Mančester junajteda. U sljedećem kolu Liverpul igra protiv Lestera, a zatim slijedi osmina finala Lige šampiona. Mančester siti prvo igra utakmicu FA kupa protiv Svonsija, a nakon toga meč Premijer lige protiv Totenhema.