U okviru 19. kola engleske Premijer lige susreli su se Mančester siti i Kristal Palas na “Etihadu“. Od prve do posljednje minute se znalo da bodovi ostaju Sitiju. Rezultat je na kraju bio 4:0 za “Građane“.

Pritiskao je domaći tim, pokušavali su izabranici Pepa Gvardiole da što prije dođu u vođstvo. Džon Stons je u 27. minutu utrčao na sjajan centaršut i savršeno pogodio glavom lijevi dio gola gostiju. Tada je bilo 1:0 za Mančester siti.

Domaći su u 38. minutu preko Gabrijela Žesusa imali dobru priliku. Brazilac je visoko skočio, ispratio dobar centaršut i glavom poslao loptu po sredini gola. Njegov pokušaj izbliza nije imao potrebnu snagu i Guita ga je zaustavio.

Pred sam kraj prvog dijela igre, probao je Rahim Sterling, međutim njegov napad je osujetila odbrana “Orlova“. Poslije prvih 45 minuta fudbala rezultat je bio 1:0 za Mančester siti.

Kako se završilo prvo poluvrijeme, tako je počelo drugo, dominacijom “Građana“. To se opet isplatilo u 56. minutu kada je Ilkaj Gundogan pronašao put kraj protivnika i uputio sjajan udarac sa ivice šestnaesterca koji je otišao u desne rašlje. Rezultat je  bio 2:0 za Mančester siti.

Man City [2] – 0 Crystal Palace – Ilkay Gundogan 56′ (Great Goal) from r/soccer

Nije domaći tim želio da se zaustavi samo na dva pogotka. Stons je u 68. minutu bio na pravom mjestu, pokupio je jednu loptu i zakucao ju u mrežu. Golman gostiju je bio potpuno nemoćan. Tada je bilo 3:0 za Mančester siti.

Man City [3] – 0 Crystal Palace – John Stones 68′ from r/soccer

Dva minuta prije isteka regularnih 90 minuta igre i Sterling je uspio da se upiše u listu strijelaca svog tima. Englez je namjestio loptu i odlično izveo slobodan udarac, lopta je završila u desnim rašljama. Rezultat je bio 4:0 za Mančester siti.

Man City [4] – 0 Crystal Palace – Raheem Sterling free-kick 88′ from r/soccer

Dominirao je Gvardiolin tim i to se vidjelo od prve do posljednje minute ovog meča. Kristal Palas nije imao nikakvih šansi u ovom susretu, “Građani” su odigrali sjajnu utakmicu i zasluženo upisali nova tri boda. Bilo je 4:0 za Mančester siti.

Mančester siti će u idućem kolu igrati protiv Aston Vile, dok će Kristal Palas igrati londonski derbi protiv Vest Hema.