Fudbaleri Mančester sitija savladali su večeras na domaćem terenu Njukasl rezultatom 2:0 u 15. kolu Premijer lige Engleske.

Ekipa Pepa Gvardiole došla je u vođstvo u 14. minutu. Nakon što je Rahim Sterling promiješao odbranu Njukasla u kaznenom prostoru, Englez je dodao Ilkaju Gundoganu koji bez većih problema pogodio mrežu gostiju.

U 20. minutu dobra šansa za Kevina De Brujnea. Belgijanac je iz šesnaesterca uputio snažan udarac ka golu gostiju, ali mu je sjajno odbranio Karl Darlou.

Isti igrač je 15 minuta kasnije ponovo imao šansu. Kapiten “Građana” je šutirao iz kaznenog prostora nakon što se našao jedan na jedan sa golmanom Njukasla, ali čuvar mreže gostiju se ponovo istakao odbranom.

Do drugog gola domaći dolaze u 55. minutu. Španac Feran Tores koji je bio najistureniji igrač u Gvardiolinom timu, pokupio je odbijenu loptu i pogodio gol nemoćnog Darloua.

U 58. minutu Siti je mogao i do trećeg gola. Bernardo Silva je iskosa iz peterca pogodio stativu nakon što je Darlou već bio na zemlji poslije Sterlingovog udarca.

U nastavku je Serhio Aguero imao dobru priliku za postizanje gola. Šutirao je u donji lijevi ugao, ali ponovo je golman Njukasla upisao sjajnu odbranu.

Argentinac je u 85. minutu pao u kaznenom prostoru, ali je arbitar susreta Andre Mariner odmahnuo rukom.

Rezultat 2:0 je ostao nakon 90 minuta. Ovo je za “Građane” sedmi trijumf u sezoni i trenutno se nalaze na petom mjestu na tabeli Premijer lige Engleske.

U sljedećem kolu Siti će igrati u gostima protiv Evertona, dok će Njukasl na domaćem terenu dočekati Liverpul.