, Marej “debitovao” pobjedom, Čilić i Lajović pakuju kofere, Krajinović zakazao meč sa Timom

Na samom početku turnira “Western&Southern Open” koji se ove godine igra u Njujorku zbog epidemije koronavirusa imali smo priliku gledati dosta dobrih mečeva, a prvu stepenicu uspješno su preskočili Filip Krajinović i Endi Marej. Te sreće nisu bili Marin Čilić i Dušan Lajović koji su već nakon prvog meča završili učešće na ovom turniru.

Franses Tijafo pružio je ozbiljan otpor Endi Mareju, pa je britanski teniser pobjedu odnio tek nakon tri seta igre, rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 6:1. Nakon prošlogodišnje titule u Antverpenu Endi Marej nije nastupao, pa je za njega ovo prvi nastup u tekućoj godini i mali “debi” koji je otvorio pobjedom.

Kanađanin Denis Šapovalov nakon 80 minuta tenisa savladao je Marina Čilića rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:3. Naredni rival Denisu Šapovalovu biće Jan Lenard-Štruf koji je u prvom kolu savladao Aleksa de Minora 2:0.

Dušan Lajović završio je svoj nastup u Njujorku kao i Čilić u dva odigrana seta. Pablo Kareno-Busta bio je preveliki zalogaj za Lajovića, a rezultat po setovima bio je 7:5, 6:1 u korist španskog tenisera.

Dominik Tim svoje takmičenje počinje od drugog kola, a na megdan će mu izaći Filip Krajinović koji je u prvoj rundi takmičenja bio bolji od italijanskog tenisera Salvatorea Karusa 7:5, 6:4 nakon čak dva sata i 15 minuta igre.

Od zanimljivih mečeva ističemo da je Miloš Raonić rezultatom 6:4, 6:4 savladio američkog tenisera Sem Kverija, dok se Kevin Anderson morao dobro pomučiti u duelu protiv Kajla Edmunda. Nakon tačno tri sata provedena na terenu pobjedu je odnio Anderson ukupnim rezultatom 2:1, a po setovima 7:6, 4:6, 6:3.

Benoa Per predao je svoj meč početkom drugom seta hrvatskom teniseru Borni Ćoriću. Nakon što je Ćorić prvi set osvojio rezultatom 6:0, u drugom je uzeo početni gejm, ali je Francuz predao zbog povrede.