U noći s ponedjeljka na utorak Dalas Maveriksi su na domaćem terenu savladali Jutu Džez rezultatom 111:103 (27:25, 23:17, 37:27, 24:34), a tim iz Teksasa je ponovo bio predvođen odličnim Lukom Dončićem koji je postigao 31 poen.

Nakon početne prednosti od 5:0 košarkaši Jute Džez su nakon četiri minute košarke u Teksasu imali i prednost od tri razlike (15:12), nakon čega je uslijedila 7:0 serija domaćeg tima (19:15) kojom su došli do prednosti, te istu do kraja meča nisu ispuštali. Gosti su najbliže izjednačenju bili na kraju prve četvrtine koja je okončana rezultatom 27:25 u korist Maveriksa, nakon čega su domaćini dodali gas u drugoj dionici i na odmor otišli s osam poena razlike (50:42).

Sjajan treći period igre teksaške ekipe riješio je pitanje pobjednika, pa se u posljednjih 12 minuta susreta ušlo s prednošću domaćina od 18 poena razlike (87:69). “Džezeri” su 6:0 serijom otvorili završni kvartal (87:75) i probudili kakvu-takvu nadu za neizvjesnom završnicom, ali sve snove o tome Maveriksi su im oduzeli kad su na pet minuta do kraja ponovo vratili prednost na 18 poena (106:88). 8:0, a potom i 6:0 serije gostiju bile su dovoljne samo da se ublaži poraz i postavi konačni rezultat 111:103.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio je slovenački košarkaš Luka Dončić s 31 postignutim poenom, a s druge strane mu je pokušao parirati Majk Konli koji je na kraju postigao 28.

Ostali rezultati:

• Bruklin Netsi – Njujrok Niksi 114:112 (Kajri Irving 40p; Ar Džej Baret 22p)
  • Minesota Timbervulvsi – Sakramento Kingsi 116:106 (D’Andželo Rasel 25p; Diaron Foks 31p)
  • Oklahoma siti Tandersi – Detroit Pistonsi 132:108 (Aleksej Pokuševski 19p; Džeremi Grant 21p)
  • San Antonio Sparsi – Klivlend Kavalirsi 101:125 (Demar Derozan 20p; Darijus Garland 37p)
  • Toronto Reptorsi – Vošington Vizardsi 103:101 (Paskal Sijakam 22p; Rasel Vestbruk 23p)
  • Hjuston Roketsi – Finiks Sansi 130:133 (Kristijan Vud 23p; Devin Buker 36p)