Medvedev

Ruski teniser Danil Medvedev savladao je Novaka Đokovića u finalu US opena sa 3:0 (6:4, 6:4, 6:4) i tako osvojio svoju prvu grend slem titulu.

U meču gdje je Đoković mogao da ispiše istoriju osvajanjem kalendarskog slema i 21. grend slem titule, Medvedev je puno bolje krenuo i odmah je napravio brejk za 1:0. Na naredni servis gem Đokovića Rus je opet zaprijetio brejk loptom, ali je to sada srpski teniser odbranio, no on nije mogao do brejk prilike i Danil je osvojio set sa 6:4.

Novak je pritisnuo protivnički servis na startu drugog seta i propustio je tri brejk lopte, pa je zatim odbranio jednu, a onda je opet došao do nove dvije prilike da oduzme servis gem rivalu, no Medvedev je i to odbranio, što je Đokovića iznerviralo i razbio je reket.  Sve je to uticalo na njega i Danil je zatim napao njegov servis te je napravio brejk.

Bio je veoma siguran na svoj servis, a Novak je nekim greškama poklanjao poene i Rus je stigao do ogromne prednosti od 2:0 u setovima. Čim se krenulo u trećem setu Medvedev je opet napravio brejk, a Đoković je imao nekoliko prilika da odmah uzvrati no sa mreže je bio loš i propustio je tu priliku.

Na iznenađenje svih ruski teniser je uspio da napravi još jedan brejk i dođe na veliku prednost od 4:0. Publika u Njujorku je bila tada na strani Đokovića i uspio je da sačuva jednu meč loptu i vrati brejk. Kasnije je Medvedev stigao do nove dvije meč lopte, prvo je napravio duplu servis grešku, ali je zatim imao sjajan servis i stigao je do pobjede i prve grend slem titule u karijeri.