Mega na krilima Petruševa do pobjede u Zadru

Mega je u okviru 15. kola ABA lige pobijedila Zadar na gostovanju rezultatom 90:83 (21:21, 20:19, 25:21, 24:22).

Odlično je Zadar otvorio susret i nakon prvih nekoliko minuta imao prednost 13:4 uz sjajnog Džastina Kartera koji je u tom periodu postigao šest poena. Ipak, Mega je nakon tajm-auta uspjela da se konsoliduje i za nekoliko minuta stigne do izjednačenja 16:16 trojkom Luke Cerovine. Druga četvrtina protekla je uglavnom u igri koš za koš, gdje su se na kraju gosti bolje snašli i na pauzu otišli sa prednosti 41:40.

Sjajno je zaigrao Filip Petrušev u trećoj dionici i konstantno osiguravao Megi vođstvo, a dvije minute prija kraja gosti su zakucavanjem Karla Matkovića stigli i do 57:66, ali je Jure Planinić poenima sa linije za slobodna bacanja zatvorio treći kvartal rezultatom 66:61.

Vezanim poenima Domagoja Vukovića Zadar je početkom odlučujuće četvrtine izjednačio na 69:69, ali se potom ponovo razigrao Petrušev i natjerao domaće da pri rezultatu 75:70 pet minuta prije kraja zovu tajm-aut. Ni nakon toga Zadar nije imao snage da se još jednom vrati u meč koji je Mega na kraju i rutinski dobila rezultatom 90:83.

Filip Petrušev je meč završio sa 31 poenom i devet asistencija, dok je u ekipi Zadra Činanu Onuaku ubacio 21 poen uz osam asistencija.

Mega u sljedećem kolu dočekuje drugi hrvatski tim, Cibonu. Zadar će u narednom kolu urkrstiti koplja sa Krkom.