Mega se mučila protiv Cibone, Prkačin promašio produžetak

Mega je u okviru 16. kola ABA lige pobijedila Cibonu na svom parketu rezultatom 72:71 (20:17, 17:20, 19:20, 16:14).

Dobro su gosti iz Zagreba otvorili susret i poenima Darka Planinića nakon četiri minute poveli 8:4. Nije Mega dozvolila Ciboni da ode na veču razliku, pa su poenima Marka Simonovića dvije minute prije kraja poveli 13:12, a na kraju prve dionice rezultat je bio 20:17.

Sredinom druge dionice Filip Petrušev je poentirao uz prekršaj, a potom šut za tri poena pogodio i Stefan Momirov i srpski predstavnik je stigao do prve dvocifrene prednosti (33:23). Nakon tajm-auta koji je tražio Ivan Velić Cibona je napravila seriju 11:0 i izjednačila rezultat na 34:34. Raspoloženi Josip Bilinovac trojkom na isteku poluvremena sa koša na koš postavio je i rezultat 37:37 nakon ptvih 20 minuta.

Treća dionica igrala se svih deset minuta po principu koš za koš, pa je o pobjedniku odlučivala posljednja dionica, pred koju je rezultat bio 57:56 za Cibonu. I posljednja dionica bila je takođe neizvjesna. Mega je imala prednost na svojoj strani najvećim dijelom, međutim ona nije iznosila ni u jednom trenutku preko tri razlike.

Momirov je minut prije kraja promašio šut za tri poena pri rezultati 71:68 za Megu, a potom deset sekundi prije kraja za dva pogodio Mateo Drežnjak. Dajšon Smit je zatim poslan na liniju za slobodna bacanja, ali je pogodio samo jedno, pa je rezultat osam sekundi prije kraja bio 72:70 za Megu. Momirov je u zadnjem napadu faulirao Roku Prkačina koji je imao priliku odvesti meč u produžetke, ali je on promašio prvo slobodno bacanje i meč je završen pobjedom Mege 72:71.

Najefikasniji u pobjedi Mege bio je Filip Petrušev sa 22 poena, a Marko Simonović je dodao 20. Na drugoj strani Roko Prkačin je postigao 17 poena.

Mega u sljedećem kolu igra protiv Crvene zvezde, dok Cibona dočekuje Borac.