Meleg i Cvijanović kaznili promašaje Veleža i nastavili pobjedničku seriju Borca

Fudbaleri Borca savladali su na domaćem terenu ekipu Veleža sa 2:0 u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Snijeg je jutros okovao Banjaluku i dao je veliku glavobolju ljudima iz Borca da pripreme teren za meč protiv Veleža, koji je zbog žutih kartona došao bez četvorice igrača. Već u prvom minutu velika šansa za domaće, kada je Dejan Meleg šutirao iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, ali je golman gostiju Slaviša Bogdanović sjajno reagovao.

Novi slobodan udarac s otprilike iste daljine imao je Goran Brkić, ipak taj njegov šut je prošao pored stative. Isti igrač je imao opet šansu, no Bogdanović je bio na mjestu i ostalo je 0:0. Najveću šansu u prvom poluvremenu nije iskoristio Jovo Lukić kada je dobio loptu od Dina Ćorića i sa tri metra je promašio čitav gol.

Do kraja prvog poluvremena Meleg je opet zaprijetio sa oko deset metara, ali je lopta prošla pored gola, baš kao i Samiru Zeljkoviću koji je imao fenomenalnu poziciju, no loše je šutirao van okvira gola.

processed b3154ee2 cb2c 4379 bfb4 266859cde277 pssPfogq

Na startu drugog poluvremena obje ekipe su krenule ofanzivno, ali nisu stvarali ozbiljne prilike sve do 57. minuta kada je Demir Peco sa oko deset metara promašio sjajnu šansu da dovede Velež u vođstvo. Kazna je stigla minut kasnije, pošto je Meleg dobio loptu na oko 30 metara, izgradio sebi poziciju i šutirao ka protivničkom golu, a lopta je odskočila ispred Bogdanovića i ušla u mrežu za 1:0.

Ogromnu šansu u 67. minutu za Velež nije iskoristio Nemanja Anđušić kada je dobio loptu od Peca i sa manje od deset metara šutirao direktno u Nikolu Ćetkovića. Kao i prošli put minut kasnije uslijedila je kazna Borca, Lukić je ubacio sa lijeve strane na drugu stativu i tu je uklizao bivši igrač Veleža Obren Cvijanović te je doveo Banjalučane u vođstvo od 2:0.

Tražili su igrači Veleža penal u 76. minutu, ali je sudija samo rekao da se igra nastavi. Pokušali su nakon toga domaći igrači da uspore ritam igre, a gosti iz Mostara su preuzeli posjed lopte pokušavajući da se vrate u meč. Na samom kraju se dosta igralo na sredini terena, a igrači Veleža su opet tražili penal kada je Strahinja Bošnjak igrao rukom, no sudija je prvo pokazao na korner, pa je zatim svirao kraj utakmice.

U narednom kolu Borac gostuje Sarajevu, a Velež dočekuje Tuzla siti.