REUTERS/Russell Cheyne

Milan je sinoć na gostujućem terenu pobijedio Seltik sa 3:1 u okviru prvog kola grupne faze Lige Evrope. Osim tri boda, za “Rosonere” je ta utakmica značila i izjednačavanje rekorda starog 56 godina.

Velike zasluge za to idu reprezentativcu Bosne i Hercegovine Radetu Kruniću koji je postigao svoj prvi pogodak u dresu Milana i doveo svoj tim u vođstvo u prvom poluvremenu. Na 2:0 dvije minute prije kraja prvih 45 minuta povisio je Brahim Diaz.

Rekord koji su “Diavoli” izjednačili je taj da su oni sada deset vezanih utakmica postigli barem dva pogotka. Posljednji put se to desilo u decembru 1964. godine.

Po dva gola u posljednjih deset susreta “Rosoneri” su dali Interu, Speciji, Rio Aveu, Krotoneu, Bodo/Glimtu, Bolonji, Šamroku, Kaljariju, Sampdoriji, te sada Seltiku.

Milan se takođe, uključujući prijateljske susrete nalazi u nizu od 25 utakmica bez poraza, što je najduži niz još od 1996. godine.