Milan se provukao pored Zvezde, Rosoneri mogu da slave Donarumu (VIDEO)

Milan i Crvena zvezda su remizirali na “San Siru” u revanš utakmici šesnaestine finala Lige Evrope rezultatom 1:1 i “Rosoneri” su zbog gola u gostima prošli u narednu fazu (ukupno 3:3).

Bolje je odigrala Crvena zvezda prvo poluvrijeme u Milanu, ali ipak domaći su prvi stigli u prednost. Marko Gobeljić je igrao rukom u svom kaznenom prostoru u osmoj minuti i to je bio kazneni udarac za Milan. Frank Kesi je preuzeo odgovornost i pogodio rutinski za 1:0.

Nakon toga na terenu je postojao samo jedan tim. Nakon poništenog gola Zvezde zbog igranja rukom Radovana Pankova, prečke Bena iz slobodnog udarca, stigao je i gol. Ben je samo nekoliko minuta nakon prečke pogodio malu mrežu gola Đanluiđija Donarume za zasluženo izjednačenje.

Jedinu priliku još u prvom poluvremenu Milan je imao preko Dijogo Dalota kada je Milan Borjan odbranio i sačuvao svoj gol.

I u drugom poluvremenu Crvena zvezda je bila bolja ekipa na terenu i stvarala više prilika. Veliku su imali u 68. minuti kada je Donaruma sa linije spasio gol nakon udarca Sekua Sanoga, a Gobeljić promašio potom prazan gol.

Samo minut kasnije Gobeljić je grubo startovao i zaradio drugi žuti karton i isključenje. 82. minut se igrao kada je Aleksandar Katai išao prema golu Milana i imao bolje opcije od udarca, međutim bio je sebičan i ostalo je 1:1.

Dešavanja sa utakmice iz minuta u minut možete pročitati ovdje.