Milan u sudijskoj nadoknadi stigao do pobjede nad Lacijom (VIDEO)

Fudbaleri Milana savladali su na domaćem terenu ekipu Lacija sa 3:2 u okviru 14. kola italijanske Serije A.

Domaći tim je od samog početka krenuo ofanzivno i prvu priliku imao je Hakan Čalhanoglu u petom minutu kada je šutirao pod prečku, ali je Pepe Reina sjajno reagovao. Ipak već u desetom minutu nakon kornera Ante Rebić je sjajno skočio i doveo ekipu Milana u vođstvo od 1:0.

Narednu šansu imao je Rafel Leao, no njegov pokušaj je odbranio Reina. U 15. minutu Rebić je primio loptu u šesnaestercu i kada je pokušao predriblati Patrika Gabarona, igrača Lacija je lopta pogodila u ruku i sudija je pokazao na bijelu tačku, a Čalhanoglu je bio siguran izvođač.

Nije dugo trebalo igračima Lacija da dođu do gola, pošto je sudija sada i na drugoj strani svirao penal. Ćiro Imobile je preuzeo odgovornost, no Đanluiđi Donaruma je odbranio taj šut, no Luis Alberto je naletio na loptu i glavom smanjio na 2:1.

Do kraja poluvremena ekipe su usporile ritam i na odmor se otišlo sa rezultatom 2:1. Na početku drugog poluvremena nije bilo prilika do 59. minutu kada je Sergej Milinković-Savić ubacio loptu u šesnaesterac gdje je primio Imobile i pogodio za 2:2.

Nakon kornera za Lacio, Vedat Murići je pokušao iznenaditi Donarumu, ali je golman Milana bio na mjestu i sjajno je reagovao. Zanimljivo da je Simone Inzagi izveo Milinkovića-Savića i Imobilea u 73. minutu i umjesto njih uveo Akpo Akproa i Andreasa Pereiru. Lacio je imao kontrolu u narednim minutima i sigurno su držali loptu u svojim nogama.

Ogromne dvije šanse imao je Rebić u 86. minutu, prvo kada je lopta došla do njega u šesnaestercu, no Reina je fenomenalno reagovao, a zatim je hrvatski napadač par sekundi kasnije poslao loptu tik pored stative. Ipak igrači Milana stigli su do trijumfa u 92. minutu nakon što je Teo Hernandez bio najviši u skoku poslije kornera Čalhanoglua i glavom je matirao Reinu.

U narednom kolu Milan gostuje Beneventu, a Lacio gostuje Đenovi.