Milano bolji od Fenerbahčea, Žalgiris lako protiv Baskonije

U okviru 14. kola Evrolige, Milano je u gostima savladao Fenerbahče sa 79:71.

Nando Dekolo i Dajšon Pjer su otvorili meč poenima za Fenerbahče, a na drugoj strani je uzvratio Kevin Panter. Činilo se da će domaćini biti raspoloženiji u prvom periodu, no Milano je uhvatio priključak i u nastavku se igralo koš za koš, a poslije prvih deset minuta, rezultat je bio 26:25 za italijanskog predstavnika.

Druga četvrtina je bila znatno drugačija od prve, obje ekipe su se mučile u napadu, ali gosti su se ipak bolje snašli i zaustavili klub iz Istanbula na samo deset postignutih poena, naspram njihovih 18, pa se na veliki odmor otišlo rezultatom 44:35.

Otpor izabranika Igora Kokoškova je bio slomljen u pretposljednjoj dionici, koju je Milano u svoju korist riješio rezultatom 24:13 i pitanje pobjednika je tada bilo riješeno. U finalnom kvartalu, došlo je do opuštanja i Fenerbahče je uspio prići na nešto pristojniji zaostatak, no ne i uraditi nešto više. Konačan rezultat je bio 79:71 za goste.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Zek Ledej sa 15, a na drugoj strani se istakao Pjer sa 16 poena.

arturas milaknis zalgiris kaunas eb20

Žalgiris je na svom terenu bez većih problema savladao Baskoniju sa 92:73.

Klub iz Kaunasa je nešto slabije ušao u utakmicu, ali postepeno su uspjeli doći do željene igre. Nakon poena Žoa Lovernja na četiri minuta do odlaska na prvi odmor, domaćini su poveli sa 15:10, a u drugu četvrtinu se ušlo rezultatom 25:22 u njihovu korist.

Nastavak je donio pojačan intenzitet odbrane Žalgirisa, koji je protivnika zaustavio na samo 14 postignutih poena u drugoj četvrtini, iako je Rokas Gidraitis ovaj period otvorio trojkom za Baskoniju. Najdžel Hejs je na isti način poentirao za litvanskog predstavnika, pridružio mu se i Lukas Lekavičijus, pa i Tomas Vokap i poslije isteka 20. minuta igre na semaforu je pisalo 44:36.

Treći kvartal je odlučio pobjednika, Žalgiris je dodatno povećao kvalitet defanzive, a proradio je i napad, te su ovu četvrtinu u svoju korist riješili rezultatom 24:11. Izabranici Duška Ivanovića se nisu uspjeli vratiti u nastavku i konačan rezultat je bio 92:73 za tim iz Kaunasa.

Kod pobjednika, najbolji poenterski učinak je imao Arturas Milaknis sa 15, dok se na suprotnoj strani istakao Jusufa Fol sa 14 poena.