Milano prošao kroz Albu u Berlinu, Makabi siguran na svom parketu protiv Baskonije

U okviru 20. kola Evrolige Milano je u Berlinu bio bolji od domaće Albe rezultatom 84:70, dok je Makabi u Tel Avivu slavio protiv Baskonije 91:82.

Alba je iako bez ambicija za prolazak u narednu rundu dobro otvorila susret na svom parketu i nakon prvih deset minuta ponajviše zahvaljujući Benu Lamersu je imala prednost 18:13. Ipak, na samom startu drugog dijela Luiđi Datome vezao je pet poena, a potom i trojku pogodio Majkl Rol za seriju Milana 8:0 i vođstvo 21:18. Išlo je ono tokom drugog kvartala i na dvocifrenu razliku na stranu gostiju, no na odmor se ipak otišlo sa +8 za tim iz “grada mode” (42:34).

Održavali su gosti prednost u trećoj četvrtini ne dozvoljavajući ni u jednom trenutku Albi da se približi na opasnu razdaljinu, pa su pred odlučujuću četvrtinu imali ponovo +8 (64:56). Trojkom Rola pet minuta prije kraja za prednost 75:62 milanskog tima može se reći da je sve bilo riješeno i do kraja su “Manekeni” samo rutinski priveli kraju susret i slavili rezultatom 84:70.

Najefikasniji u pobjedi italijanskog tima bio je Zek Ledej sa 16 poena, dok je na drugoj strani Ben Lamers ubacio dva više.

malkom dilejni

Odlično je Baskonija otvorila duel u Tel Avivu i na samom početku poenima Jusufe Fola imala prednost 6:0. Ipak, domaći su stegli odbranu sredinom prvog kvartala i preokrenuli, te nakon prvih deset minuta poveli 26:21. U drugoj dionici gosti su vrlo brzo stigli do rezultatske neizvjesnosti poenima Pjerije Henrija (32:30). Ipak pred sam kraj poluvremena, serijom 7:0 izraelski tim uspio je da sačuva prednost i na odmor ode rezultatom 47:43.

Skoro svih 20 minuta u drugom poluvremenu proteklo je u održavanju vođstva Makabija što su uspješno radili od sredine prvog kvartala. Prijetila je Baskonija u nekoliko navrata, međutim nijednom nisu uspjeli do kraja da stignu domaće koji su na kraju ostvarili trijumf rezultatom 91:82.

Najefikasniji igrač na meču bio je u poraženoj ekipi Pjerija Henri sa 19 poena, dok je u pobjedi Makabija Otelo Hanter postigao 14.