Fudbaleri Sarajeva savladali su na domaćem terenu ekipu Širokog Brijega minimalnim rezultatom 1:0 u okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Derbi utakmica prvoplasirane i drugoplasirane ekipe Premijer lige Bosne i Hercegovine počela je bolje za fudbalere Sarajeva koji su uvodnim minutama držali loptu u svojim nogama i prijetili oslanjajući se na centaršuteve. Gosti su u ovu utakmicu ušli sa nevjerovatnim podatkom od čak devet utakmica bez poraza.

U sedmoj minuti sjajno je loptu koju je poslao Slobodan Milanović primirio Matijas Fanimo, oslobodio se defanzivaca Širokog Brijega i uputio sjajan udarac lijevom nogom koji je bio neodbranjiv za golmana gostiju Darija Miškića.

Samo dva minuta kasnije nakon dobro izvedenog kornera dobro je skočio Stipe Jurić koji je loptu poslao u mrežu domaćih, ali je napravio faul nad Fanimom i arbitar je poništio ovaj pogodak. U 15. minuti najviši u šesnaestercu gostiju bio je Amer Dupovac koji je morao napraviti par koraka unazad i njegov udarac glavom završio je pored gola.

Haris Handžić našao se u dobroj prilici, međutim njegov udarac je pogodio vanjsku stranu mreže i ekipa Sarajeva je dobila korner iz kojeg nisu uspjeli ugroziti gol Miškića. Nakon nesmotrenog starta Aleksandar Pejović dobio je prvi žuti karton na ovom meču. Do kraja prvog poluvremena fudbaleri Sarajeva bili su konkretniji, dok je Široki vrebao da ugrozi gol Vladana Kovačevića iz kontri i polukontri. Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:0.

Na početku drugog poluvremena veliku priliku imao je Handžić, ali je loptu glavom poslao desno od gola Širokog. Najbolja šansa za goste na ovoj utakmici bila je u 59. minuti kada je Alen Jurilj zakomplikovao i napravio par poteza viška, pa šutirao pored gola Sarajeva.

U 70. minuti nakon sjajnog prodora Ivan Jukić je izletio jedan na jedan, ali mu je šut zaustavio sjajni Kovačević i tako sačuvao svoju mrežu netaknutom. Deset minuta kasnije gosti su bili na korak od izjednačenja, Ivan Ikić je sjajno probio sa strane i ubacio, ali je sa gol linije promašio Mateuš Zahara.

U finišu utakmice mogla je ekipa Sarajeva do gola preko Borisa Cmiljanića kojem je šut izblokiran. U drugoj minuti nadoknade ponovo je bila velika prilika za domaće kada je poslije ubacivanja Jukića dobro reagovao golman gostiju i rezultat je ostao nepromijenjen.

Ovom pobjedom fudbaleri Sarajeva napravili su razliku od čak osam bodova u odnosu na drugoplasirane Široki Brijeg i Borac iz Banjaluke.

Narednu utakmicu Sarajevo igra u gostima protiv Tuzla sitija, dok Široki Brijeg dočekuje ekipu Krupe.