Fudbalska reprezentacija Srbije ostvarila je pobjedu nad selekcijom Luksemburga od 4:1 u četvrtom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Od samog starta fudbaleri Srbije krenuli su sa napadima, a prvu veliku šansu imao je Aleksandar Mitrović u 15. minutu, kada je nakon centaršuta Filipa Kostića glavom šutirao pored gola. Pet minuta kasnije šut Dušana Tadića je zaustavio golman gostiju, a onda je dva minuta kasnije uslijedila magija Sergeja Milinkovića – Savića.

Igrač Lacija je predivno proigrao Mitrovića u šesnaestercu, a ovaj je bez puno muke uspio da savadala Entonija Morisa za 1:0.

Nastavili su igrači Dragana Stojkovića sa napadima i opet je Mitrović bio u šansi u 29. minutu, ipak sada je Moris bio na pravom mjestu i zaustavio je njegov pokušaj glavom.

Šest minuta kasnije Kostić je prošao po lijevoj strani, ubacio je u šesnaesterac, gdje se Mitrović dobro postavio i opet je uspio da savlada golmana gostiju za 2:0.

Do kraja poluvremena gosti su došli u dobru priliku, no u ključnom trenutku Nemanja Gudelj je uspio da izbaci loptu i spriječi rivala da postigne gol.

I u drugom poluvremenu “Orlovi” su krenuli ofanzivno, dobru šansu nije iskoristio Saša Lukić u 51. minutu, jer je poslao loptu preko gola. Nastavila je Srbija da napada, a gosti su povremenu pokušavali da dođu do gola Predraga Rajkovića, ali je odbrana domaćih sjajno bila postavljena.

Gosti su ipak uspjeli da smanje zaostatak kada je u 77. minutu Oliver Til dočekao loptu na vrhu šesnaesterca i zakucao je u mrežu Srbije za 2:1.

Odmah nakon toga Srbija je krenula svim silama u napad i redom su imali šanse Dušan Vlahović, Milinković-Savić, ali je zahvaljujući autogolu opet stigla do dva gola prednosti.

U 81. minutu Nemanja Radonjić je ubacio, Mitrović je šutirao i golman je odbranio, ali je Maksim Šano loše reagovao i savladao je svog golmana za 3:1.

Imala je Srbija do kraja još nekoliko prilika, ali nisu dobro reagovali u ključnim situacijama. Zatim je Rodrigez dobio drugi žuti karton u 94. minutu, da bi Nikola Milenković nakon centaršuta Kostić postigao gol za konačnih 4:1.

U narednom kolu Srbija gostuje Irskoj, a Luksemburg gostuje Kataru.