Zmajići
nfsbih.ba

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je na gostovanju kod Švedske rezultatom 4:0 u okviru kvalifikacione grupe F za Evropsko prvenstvo. Dva gola za Šveđane postigao je Entoni Elanga, a po jednom su mrežu zatresli Patrik Valemark i Benjamin Nigren.

U Borasu su se sastale mlade reprezentacije Švedske i Bosne i Hercegovine, a domaći sastav pobijedio je rezultatom 3:0. Tako su “Zmajići” upisali svoj treći poraz u kvalifikacionoj grupi F, u kojoj sa jednom pobjedom i dva remija imaju pet bodova.

Golove za Šveđane postigli su Entoni Elanga s bijele tačke u 24. minuti, kao i iz igre u 75. minuti , te Partik Valemark u drugoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena. U 77. minuti utakmice na konačnih 4:0 rezultat je postavio Benjamin Nigren

Zmaj, Visok poraz Zmajića u Borasu: Šveđani ostaju u borbi za prvo mjesto
nfsbih.ba

Igrao se 24. minut utakmice u Borasu kada je Đorđe Milojević neopreznim startom u svom šesnaestercu oborio protivničkog napadača, a sudija Dumitru Muntean pokazao na bijelu tačku. Mladi fudbaler Mančester junajteda Elanga bio je siguran izvođač najstrože kazne i doveo domaćina do prednosti.

Vezni fudbaler Ivan Bašić u 34. minuti doživio je tešku povredu na terenu, pa je selektor Slobodan Starčević minutu poslije umjesto njega na teren poslao Amara Memića, a u samom finišu prvog poluvremena, u drugoj minuti nadoknadnog vremena na 2:0 za Švedsku povećao je Valemart.

Drugo poluvrijeme Starčević je započeo sa dvostrukom izmjenom. Jovan Vladimir Pavlović i Zvonimir Petrović zamijenili su Milojevića i Belmina Mešinovića

nfsbih.ba

Rezultat se nije mijenjao u narednih osam minuta, ali ponovo jeste sastav Bosne i Hercegovine u kojem su se umjesto Amara Begića i Adriana Barišića pojavili Andrija Drljo i David Čolić

Elanga je ponovo pogodio 15 minuta prije kraja utakmice i tako osigurao pobjedu svog tima, koju je dvije minute poslije još ubjedljivijom učinio njegov saigrač Nigren.

Nakon što su odigrali po šest utakmica Švedska se nalazi na prvom mjestu grupe F sa 14, a Bosna i Hercegovina na petom sa pet osvojenih bodova.