Mladi fudbaleri BiH bolji od Velsa

U21 BiH Wales 9

Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je u Zenici ekipu Velsa sa 1:0 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

Vels je već na samom startu imao veliku priliku, no lopta odlazi pored gola. Zatim je domaćin imao incijativu, a velike šanse su propustili Đani Salčin i Jovo Lukić. U nastavku nije bilo većih prilika, sve do 74. minuta kada Marijan Ćavar pronalazi Ševkiju Resića, a ovaj matira protivničkog golmana za vođstvo BiH od 1:0. Do kraja gosti nisu prijetili i BiH je tako stigla do bitne pobjede.

Ekipa Slobodana Starčevića ima sedam bodova iz pet utakmica, koliko ima i Belgija uz meč manje, a prvoplasirana Njemačka ima devet bodova iz četiri meča. Naredni meč BiH igra 8. septembra u Moldaviji.