Mlada reprezentacija Bosne i Hercegovine savaladala je na ”Grbavici” selekciju Luksemburga rezultatom 1:0, u okviru osmog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

”Zmajići” su odlično počeli ovaj meč, a već u 6. minutu su stigli i do vođstva, a strijelac je bio fudbaler Zrinjskog Ivan Bašić. On je tada izveo slobodni udarac sa desne strane, te je izgledalo kao da je imao namjeru da uputi samo centaršut, ali je lopta ipak završila u mreži protivnika.

Do kraja prvog poluvremena je selekcija BiH apsolutno dominirala terenom, a promašili su nekoliko zaista odličnih prilika. Ajdin Hasić je u 14. minutu imao sjajnu priliku jedan-na-jedan, ali je sjajne reflekse pokazao Timoti Martin.

Hasić je imao još nekoliko dobrih prilika u nastavku, a u finišu prvog poluvremena je i Milan Savić propustio stopostotnu šansu, kada je na pet metara od gola promašio loptu.

Nekoliko puta su Hasić i Savić zaprijetili i na početku drugog poluvremena, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Imao je i Luksemburg odličnu priliku da izjednači u 75. minutu preko Leona Elšana, ali je Nikola Ćetković odlično reagovao.

Do kraja ustakmice Luksemburg ipak nije uspio da kazni silne promašaje naše reprezentacije. Bilo je još nekoliko prilika pred golom gostiju, ali je rezultat ostao nepromijenjen, tako da su ”Zmajići” slavili minimalnim rezultatom.

Nakon osam odigranih utakmica BiH ima 11 bodova i nalazi se trenutno na 3. mjestu u grupi F, dok je Luksemburg posljednji sa samo jednim osvojenim bodom.