Mladost DK golom Hiroša minimalno savladala Krupu

U borbi za opstanak u premijerligaškom društvu u Doboju kod Kaknja snage su odmjerili Mladost i Krupa. Domaći sastav je minimalnom pobjedom napravio veliki korak u borbi za opstanak.

Mladost je do prve prilike došla već na isteku treće minute utakmice. Sa vrha šesnaesterca je šutirao Amer Hiroš, a njegov udarac bez puno problema u naručje prihvatio Vasilije Kolak. Dvije minute poslije na drugoj strani je iz slobodnog udarca zaprijetio Toni Jović, ali je siguran bio i Emil Velić

Kolak se još jednom istakao u osmoj minuti. Upotrebiljiv pas Hiroša je Nedima Hadžića doveo u izglednu situaciju, ali se golman Krupe ispružio koliko je mogao i uspio presjeći to dodavanje. Pet minute poslije gosti su opet zaprijetili, a ovaj put je Rijad Sadiku otklonio opasnost ispred svog gola poslije ubačene lopte od strane Nikole Mandića

vasilije kolak

Igra se već počela otvarati i obje ekipe su prihvatile izlaganje riziku još od rane faze utakmice. Igrao se 16. minut kada je Hadžić iskoristio zbunjenost gostujuće odbrane, došao je do lopte u izglednoj poziciji, ali je šutirao preko gola. Napadač Mladosti je na novu priliku pred golom Kolaka čekao samo pet minuta, a tada su se on i Anel Dedić našli u šesnaestercu Krupe. Mladi fudbaler se odlučio na udarac koji je Miloš Karišik blokirao i otklonio opasnost.

Otvorena igra na obje strane ubrzo donosi i promjenu rezultata. Ove sezone fantastični Hiroš je još jednom potvrdio svoj veliki kvalitet. Prošao je po lijevoj strani odbrane Krupe i onda se odlučio za upućivanje udarca, koji se na putu ka golu odbija od Igora Makitana i završava iza Kolakovih leđa.

Prinudnu izmjenu morao je napraviti Vladimir Ilić 12 minuta prije kraja prvog poluvremena. Iz igre je izašao povrijeđeni Nemanja Vukmanović, a umjesto na njega mjesto na terenu dobio je Ajdin Redžić.

amer hiros

Preostali dio prvog poluvremena nije ličio na prethodno intenzivniji, te su igrači uglavnom vodili borbu na sredini terena uz veliki broj duela i pogrešnih dodavanja, ni u dvije minute sudijske nadoknade scenario nije bio drugačiji pa se na odmor otišlo s minimalnom prednošću domaće ekipe.

Početak drugog dijela, isto kao što je bio slučaj s prvim, donosi ofanzivnu Mladost. Enes Alić je protrčao s loptom po lijevoj strani i u padu uputio udarac koji je dobrom intervencijom zaustavio Kolak. Deset minuta poslije dolazi i najbolja prilika za domaćina na utakmici. Dedić je kroz štopersku liniju odigrao pas za Hadžića koji u jedan na jedan situaciji s golmanom Krupe šutira preko gola.

Pola sata prije kraja domaći su tražili penal, ukazujući na to da je Kerim Palić igrao rukom u svom šesnaestercu, ali sudija Adis Mulahasanović.

krupa

Krupa je do prve izgledne situacij u drugom poluvremenu došla dvadesetak minuta prije kraja, tada je pokušao Aleksandar Erak, ali siguran je na golu Mladosti bio Velić.

Devet minuta prije kraja desila se još jedna tipična situacija na ovoj utakmici. U istom napadu su se spojili odlično proigravanje Dedića za Hadžića, dobar udarac mladog napdača, ali i odlična intervencija Kolaka, koji je držao Krupu “u životu” tokom cijele utakmice. To je ujedno bila i posljednja prilika na utakmici koja je potencijalno mogla promijeniti rezultat koji je na kraju bio 1:0 u korist Mladosti.

Pobjedom je Mladost napravila veliki korak u borbri za opstanak, te će u posljednji krug prvenstva ući sa devetog mjesta i 22 boda na svom kontu, dok će Krupa posljednju seriju od 11 utakmica dočekati s posljednjeg mjesta na tabeli i 14 osvojenih bodova.