U okviru 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Mladost je u Doboju kod Kaknja dočekala Zrinjski. Utakmica je završena podjelom bodova, a konačni rezultat od 1:1 postavili su Nedim Hadžić i Damir Zlomislić.

Mladost DK je krenula ofanzivno od prvog sudijskog zviđduka, pa je već u četvrtoj minuti Alen Dejanović natjerao Maria Tičinovića da ispuca loptu u korner koji je izveo Amer Hiroš čija je visoka lopta preletila sve igrače pred golom Mire Varvodića. Samo dvije minute poslije domaći sastav je imao priliku da razvije opasan kontra-napad, ali je pokušaj dodavanja Nedima Hadžića prema Dejanoviću zaustavio Slobodan Jakovljević

Zrinjski je odgovorio u devetoj minuti preko oštrog centaršuta Ivana Bašića koji glavom u korner izbacuje Dejanović. Šest minuta poslije Dejan Juranović je uputio prvi udarac u okvir gola na utakmici, ali je to lako zaustavio dobro postavljeni Emil Velić, da bi na drugoj strani dvije minute poslije Hiroš šutirao s 20 metara, ali još jedan put van okvira gola.

Mladost, Mladost DK odličnom igrom do boda protiv Zrinjskog

Almir Bekić je na sjajan način prošao dva igrača uz lijevu aut-liniju  u 17. minuti nakon čega je ubacio loptu u šesnaesterac, a ona je odbijena do Ivana Enina koji s 20 metara šutira preko gola. Deset minuta poslije vidjeli smo novu šansu iz kolekcije uigranih akcija iz kornera Sergeja Jakirovića. Bašić je uputio prizemni pas iz ugla na 14 metara udaljenosti od gola, a tu se uz pomoć blokova saigrača nakon zaobilaženja protivničkih igrača našao Nemanja Bilbija, čiji udarac u gornji lijevi ugao odličnom intervencijom brani Velić.

Sedam minuta prije isteka regularnog vremena prvog dijela Enes Alić je sjajno ubacio loptu s četrdeset metara. Ona je padala iza leđa Jakovljevića, a na pravom mjestu se dobrim kretanjem našao Hadžić koji je udarcem glavom s 14 metara matirao Varvodića ne ostavivši mu puno prostora za intervenciju.

“Plemići” su krenuli s centra, dodavanjima jednom okružili domaću odbrambenu postavku i vidjeli prostor stvoren u sredini u kojem se nalazio Damir Zlomislić koji je dobio loptu i raspalio s dvadesetak metara pogodivši prečku. Lopta se par sekundi poslije ponovo našla u njegovim nogama, a ovaj put je iz iste pozicije odlučio šutirati prizemno, što se ispostavilo kao odlično rješenje nakon što je lopta završila u donjem lijevom uglu gola i postavila rezultat prvog poluvremena na 1:1.

Jakirović je ostavio Enina u svlačionici na poluvremenu, a na teren je poslao Božu Vukoju tražeći kroz njega povećani nivo mobilnosti u veznom redu, što je odmah donijelo veću pokretljivost igrača Zrinjskog i više prostora za pokazivanje individualnog kvaliteta pred Velićevim golom. Juranović je u drugoj minuti nastavka iskoristio jednu takvu situaciju, pa je solo-prodorom predriblao tri igrača Mladosti nakon čega je izborio korner u trenutku kada se približio na samo par metara lijevoj stativi.

Domaći sastav je zaprijetio šest minuta poslije. Ponovo je u centru pažnje bio centaršut Alića, ovaj put iz slobodnog udarca, ali su i Nedim Hadžić i Marko Žulj zakasnili za jedan korak na tu loptu. Tri minuta nakon toga Vukoja je opravdao svoje minute kada je sjajno prošao Azura Mahmića i pokušao asistirati Bilbiji koji je stvorio sebi sjajnu poziciju na četiri metra od gola, ali je Velić bio brži od napadača Zrinjskog.

Pola sata prije kraja oba su trenera izvršili izmjene. Jakirović je na teren poslao Ognjena Todorovića i Anesa Mašića umjesto Juranovića i Josipa Ivančića, dok je Nemanja Miljanović izvadio Dejanovića a priliku dao Arminu Čerinagiću. Napadač Mladosti odmah je unio dodatnu energiju u redove svog tima, te je dodao dobru loptu Hadžiću četiri minute nakon ulaska u igru, nakon čega je strijelac prvog gola na utakmici odigrao dupli pas s Anelom Dedićem, pa predriblao Varvodića, ali na svoju žalost istu loptu poslao samo u gol-aut.

Tri minute poslije Todorović je stvorio opasnost na drugoj strani natjeravši Velića na odličnu intervenciju kojem je spriječio da lopta uđe u mrežu preko njegovog prvog ugla. Odmah zatim strateg “Plemića” je posegnuo za novom izmjenom. Na teren je umjesto mladog Bašića poslao nešto iskusnijeg Dinka Trebotića. Dvije minute nakon toga Bilbija je imao odličnu situaciju, kada je s 20 metara iz slobodnog udarca pokušao loptu provući ispod živog zida, ali nije uspio u toj namjeri.

Igrao se 74. minut kada je dodavanje Hiroša u prostor za Hadžića rukom zaustavio Domagoj Pušić na 30 metara od svog gola. Odgovornost je preuzeo Alić, kojeg je lijeva noga izuzetno dobro posluživala tokom utakmice, ali je ovaj put šutirao daleko preko gola. Čudna situacija desila se četiri minuta poslije, kada je nakon sudara Velića i Mašića golman Mladosti ostao ležati na terenu. Todorović nije želio izbaciti loptu van terena već se odlučio na ubačaj pred gol koji je glavom prebacio Bilbija. Do kraja utakmice vidjeli smo još neugodnu povredu Hiroša, kojeg je na dva minuta prije kraja zamijenio Kenan Šarić, kao i neuspjeli pokušaj Mašića u poslednjim sekundama utakmice.

Ovaj bod je, barem privremeno, donio pomjeranje za jedno mjesto unaprijed objema ekipama. Zrinjski je tako trenutno treći s 42 osvojena boda, te će u narednom kolu dočekati Radnik iz Bijeljine, dok će u ovom trenutku osmoplasirana Mladost DK gostovati kod Željezničara na “Grbavici”