Mladost na krilima sjajnog drugog poluvremena savladala Kakanj u gostima

U okviru 13. kola Lige BiH u košarci, Mladost je kao gost savladala Kakanj rezultatom 82:66 (24:17, 14:20, 25:15, 19:14).

Igor Josipović je sa linije slobodnih bacanja donio početnu prednost Mrkonjićanima, a na drugoj strani je odgovorio kapiten, Aldin Muflizović. Uslijedio je period u kome je dominantna figura bio Jovan Đorđević Marinković, koji je povezao tri trojke i tako doveo goste do 11:5, nešto kasnije je pogodio i četvrtu, a ispratili su ga Josipović i Stefan Lakić, te je Mladost na prvu pauzu otišla sa 24:17.

Izabranici Benjamina Šabića su zaigrali mnogo konkretnije u nastavku, iako su protivnici bili ti koji su bolje započeli drugi period. Kakanj se postepeno budio, Džekson Dubinski je postigao trojku, aktivan je bio i Muflizović, a priključili su mu se Miloš Pajović i Mirza Velić, te je rezultat prvog poluvremena bio 38:37 za Mladost.

igor josipovic mladost

Tim koji sa klupe predvodi Žarko Milaković je i u trećem kvartalu prvi došao do poena, a to su učinili preko Pavela Lobareva i Stefana Lakića, dok im je iz domaćih redova ponovo uzvratio Muflizović. Nakon pogotka Dubinskog poslije četiri minuta igre, rezultat je bio 49:47 za goste. Đorđević Marinković je i dalje bio nerješiva enigma za Kakanj, a do poena su pored njega stigli Đoko Šalić, Lakić, Lobarev i Đorđe Aleksić, te su Mrkonjićani ekspresno stigli do +14 (61:47), a Dubinski se pobrinuo da njegov tim u odlučujućih deset minuta dođe do šanse i smanjio je na -11 (63:52).

Ipak, domaćini nisu imali dovoljno snage u četvrtoj četvrtini, i jedni i drugi su uglavnom bili dosta neefikasni, što je svakako više odgovaralo ekipi koja je držala vođstvo. Milakovićev sastav je bez većih problema priveo meč kraju i konačan ishod je bio 82:66.

Kod uspješnije ekipe, najefikasniji je bio Đorđević Marinković sa 23, dok je u suparničkom taboru prednjačio Dubinski sa 18 poena. Mladost je sada na omjeru od četiri trijumfa i šest poraza, a Kakanj ima tri pobjede uz devet negativnih rezultata.