Mladost DK šokirala Željezničar na Grbavici

mladost zeljo

Mladost iz Doboja kod Kaknja šokirala je Željezničar na Grbavici i slavila rezultatom 1:0 na otvaranju 5. kola Premijer lige BiH. Jedini pogodak je postigao Nedim Hadžić u 32-oj minuti.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici, domaći su imali već u trećoj minuti kada je Ivan Lendrić matirao golmana Mladosti Semira Bukvića, ali prečka je spriječila hrvatskog napadača da dovede svoj tim u rano vođstvo.

Gosti su prvi put zaprijetili u 11-oj minuti. Poslije greške jednog od defanzivaca domaćih, Anel Dedić je obišao golmana Filipa Erića i plasirao se loptu ka golu Željezničara, ali Luka Miletić je stigao da sa gol linije izbaci loptu i tako sačuva mrežu svoje ekipe netaknutom. Tri minute kasnije, Mladen Veselinović se našao u prilici za “Plave”, ali Bukvić je još jednom sjajno reagovao.

Mladost je povela u 32-oj minuti. Nakon jedne lopte ispucane sa 25 metara od gola Mladosti, jako loše je reagovao Aleksandar Kosorić, a Nedim Hadžić je sa 20 metara ispalio projektil i donio prednost svojoj ekipi.

zeljeznicar

U nastavku, Željezničar je ušao dosta motivisanije i sa puno više energije, a odličnu priliku da poravna rezultat, propustio je Lendrić već u 53-oj minuti. Nakon što je izbacio dva fudbalera Mladosti, Hrvat je dobro šutirao, ali Bukvić je još jednom maestralno intervenisao.

Nastavili su izabranici Amara Osima sa pritiskom, dosta lopti je kružilo oko šesnaesterca gostiju, ali konkretnije prilike nije bilo sve do samog finiša utakmice.

U 90-oj minuti, još jednu vrhunsku i ujedno posljednju priliku je imao Lendrić. Sam je napadač Željezničara ostao na par metara od gola Mladosti, ali promašio je okvir gola za samo nekoliko centimetara.

Ovo je prvi kiks Željeznićara u novoj sezoni, dok je Mladost upisala prvi trijumf. U sljedećem kolu, Željezničar će gostovati u Širokom, dok će Mladost dočekati Olimpik.