
Denver Nagetsi uprkos tome što je Nikola Jokić imao monstruoznu partiju nisu uspjeli da dođu 3:0 u seriji jer su ih Finiks Sansi savladali sa 121:114.
Finiks Sansi su juče ugostili Denver Nagetse na parketu “Futprint centra” u trećem meču serije polufinala Zapadne konferencije, te u istom domaći nisu dobro započeli susret.
Poveli su Nagetsi nakon prve četvrtine sa 31:29, ali su se u drugoj domaći Sansi trgnuli te u potpunosti anulirali prednost gostujućeg sastava osvojivši istu sa 38:21.
Treća četvrtina je doživjela novi obrt na meču jer je ista pripala Nagetsima i to sada njima u potpunosti uvjerljivo sa rezultatom od 36:23 čime je ovaj duel ušao u uzbudljivu završnicu.
Ipak, u tom posljednjem dijelu susreta veću staloženost su pokazali domaćom publikom nošeni Sansi koji su trijumfovali sa konačnih 121:114 te smanjili zaostatak u seriji polufinala Zapadne konferencije na 2:1.
Definitivno najzaslužniji za trijumf Sansa je prvenstveno Devin Buker sa 47 poena, šest skokova i devete asistencija te njegov saigrač Kevin Durent sa 39 poena, devet skokova i osam asistencija.
Ipak, igrač utakmice je uprkos porazu ponovo bio monstruozni Nikola Jokić sa novim tripl-dabl učinkom od čak 30 poena uz nestvarnih 17 skokova i isto toliko asistencija.