U okviru sedmog kola ABA lige, Mornar je na svom parketu nakon produžetka savladao Igokeu sa 82:76. Kod pobjednika, najefikasniji je bio Marko Jeremić sa 19, a pratio ga je Kori Dejvis sa 18 postignutih poena.

Baranima je ovo prva pobjeda u ovosezonskom izdanju regionalnog takmičenja, dok su Aleksandrovčani nakon sedam mečeva zabilježili četvrti poraz.

Utakmica je bila izuzetno neizvjesna, i jedni i drugi su imali dosta oscilacija, ali i dobrih momenata. U finišu regularnog dijela je došlo do velike drame, koja je odvela susret u produžetak, gdje su domaćini imali više koncentracije, što im je zasluženo donijelo dugo čekano slavlje.

Podsjećamo, opširan intervju trenera Mornara Mihaila Pavićevića za MeridianSportBH možete pronaći OVDJE.

Mornar, Mornar preko Igokee i velike drame prekinuo crnu seriju u ABA ligi

Dalibor Ilić je prvo zakucao, pa postigao trojku i Igokea je na startu povela sa 5:0. Uspješnu realizaciju van linije 6,75m je dodao i Marko Jošilo te su gosti došli i do 8:0.

Ipak, Nemanja Gordić je vlastitom serijom smanjio na 8:5,  Vilijam Mozli na 8:7, a Kori Dejvis je nešto kasnije preokrenuo na 11:10. Druga polovina početnog perioda je pripala Mornaru, koji je zaigrao konkretnije i na prvu pauzu otišao sa +6 (26:20).

Tej Voler i Marko Jeremić su pogodili trojke kod oba rivala za prve poene u drugoj četvrtini, a onda je došlo do perioda praznog hoda i jednih i drugih. Prekinuo ga je Jeremić za 32:23, a Ilić i Markel Starks su održali Aleksandrovčane u priključku. Voler je dodatno smanjio na -3 (34:31), poslije čega je Pavićević reagovao tajm-autom.

Nakon 60 sekundi pauze, Dejvis, Tejlor Smit i Aleksandar Lazić su spriječili potpuni preokret bosanskohercegovačkog predstavnika i nakon 20 minuta igre, na semaforu je stajalo 42:39.

Jošilo je drugo poluvrijeme započeo ubačenim šutem za tri, a potom je dodao i dva poena. Igokea je preokrenula zakucavanjem Dalibora Ilića za 46:44, a Aleksa Radanov i Dešon Stefans su poentirali za 52:48. Jošilo je polovičnim učinkom sa linije penala povećao na 53:48, a Lazić je izuzetno bitnom trojkom smanjio na 53:51.

Na isti način je precizan ponovo bio i Jeremić, a Barani su se u rezultatski plus vratili preko Dejvisa, koji je položio za 58:57 na tri minuta do kraja perioda. Momentum se vratio na stranu domaćina, a to je još jednim ubačajem van linije 6,75m potvrdio Jeremić, što je natjeralo Dragana Bajića na tajm-aut.

Trener Igokee nije uspio potpuno razbuditi svoje izabranike i u finalni kvartal se ušlo sa 64:59 za tim koga sa klupe predvodi Pavićević.

Odlučujuća dionica je donijela veliku neizvjesnost. Crnogorski predstavnik nije uspijevao da se odlijepi, a ni jedni ni drugi nisu bili ofanzivno raspoloženi. Viđeno je veoma malo poena, a Ilić je na četiri minuta do kraja trojkom iz ugla smanjio na 70:68.

Dejvis je promašio na drugoj strani, a isto su učinili Gordić, Radanov i Ilić, tako da se stanje na semaforu nije mijenjalo sve do 48 sekundi prije kraja, kada je Jeremić pogodio za 72:68.

Starks je nakon prodora smanjio na 72:70, a nakon što je Dejvis izgubio loptu, Aleksandrovčani su imali posjed za izjednačenje ili pobjedu. Voler je želio cijeli plijen, ali nije bio precizan, no na pravom mjestu je bio Jošilo, koji je iz ofanzivnog skoka poravnao na 72:72.

Pavićević je nakon tajm-auta nacrtao dobru akciju, međutim Lazić nije uspio uhvatiti loptu iz auta i ostalo je 72:72, što je značilo da se otišlo u produžetke.

Velika ujednačenost se nastavila i u dodatnih pet minuta. Stefans je doveo goste do vođstva, no uzvratio mu je Dejvis. Igralo se koš za koš sve do posljednja dva minuta, kada je Ilić izgubio loptu, a Smit nakon sjajnog rolinga pogodio za 80:76.

Aleksandrovčani ponovo nisu poentirali, potom su se odbranili, ali Ilić je napravio korake i to je bilo sve od Igokee. Barani su uspjeli privesti meč kraju i u konačnici slaviti sa 82:76.

U narednom kolu, Mornar će igrati protiv Cedevita Olimpije u gostima, dok će Igokea na svom parketu dočekati Megu.

MORNAR – IGOKEA 82:76 (26:20, 16:19, 22:20, 8:13)

Mornar: Mihailović 2, Luis 0, Dejvis 18, Jeremić 19, Smit 15, Gordić 13, Rakočević 0, Lazić 9, Miković 0, Mozli 6

Igokea: Starks 6, Robinson 2, Tanasković 0, Radanov 8, Jošilo 11, Talić 0, Ilić 22, Stefans 12, Voler 11, Fundić 0, Đorđević 4

Sudije: Belošević, Radojković, Arsenijević