Mostar SG jedna pobjeda dijeli od elitne faze futsal Lige šampiona

Bosanskohercegovački futsal šampion Mostar SG savladao je danas moldavski Dinamo Čisinau i stigao na jednu pobjedu od plasmana u elitnu fazu futsal Lige šampiona.

U turniru koji se igra u Jablanici, Mostar SG je savladao Dinamo rezultatom 9:3, te stigao do četvrtog boda poslije dvije utakmice.

Adnan Kalajdžić je doveo tim iz Mostara u prednost u osmoj minuti, ali je samo minut kasnije Bondarenko donio izjednačenje gostima. Predrag Šešelj je vratio prednost na stranu Mostara u 17. minuti, a dvije minute kasnije Anel Radmilović je iz penala povećao na 3:1.

Samo što je počeo nastavak, Sijridov je smanjio na 3:2, ali su domaći od tada zagospodarili terenom. Bilal Jelić je minut kasnije povećao na 4:2, da bi potom Nermin Kahvedžić sa dva, te Radmilović još jednim i Marin Suton i Samir Gosto zabijali za Mostar Stari Grad. Poraz Moldavaca umanjio je Tanskij za konačnih 9:3.

Mostar SG je dan prije remizirao protiv finskog Kadija rezultatom 1:1.

Bosanskohercegovački šampion će u subotu odigrati odlučujući meč protiv Hovokuba za plasman u elitnu grupu futsal Lige šampiona. Pobjedom, Mostar bi bio siguran među najboljih 16, dok bi remi mogao donijeti takođe prolaz, ukoliko Kadi ne bi pobijedio Dinamo sa više od šest golova razlike.