Fudbaleri Željezničara savladali su u 21. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Sarajeva rezultatom 2:0 čime su se velikom rivalu približili na samo dva boda zaostatka.

Trener Željezničara Edis Mulalić bio je zadovoljan nakon ostvarene pobjede te istakao da je utakmica bila ravnopravna do crvenog kartona koji je zaradio Amer Dupovac.

“Lijepa pobjeda. Dva različita poluvremena. Pripremali smo utakmicu na način ‘ako ih pustiš da igraju glup si’. Nije to kako ja hoću, ali dobro je. Utakmica je u egalu bila do crvenog kartona. Naš igrač taktički ne može se postaviti kada ima igrača više, nije to baš tako. Ima tu mentalne snage. Drugo poluvrijeme smo morali odigrati mirnije, da ranije završimo utakmicu. Na kraju smo pogodili s tim izmjenama, taktikama. Bio je preodređen dan da pobijedimo. Koliko god nas emocije vodile, morali smo imati neki plan danas. Može ovo još bolje, doći će to na svoje. Sarajevo ima moć jer su igrači tu dvije-tri godine zajedno, sve to vuče jedno drugo. Kompliment mojim momcima, ostavili su zadnji atom snage. Nećemo biti rob, prilagođavamo se datoj situaciji. Ali moraš biti svjestan da neka frljoka uvijek može ući”istakao je Mulalić pa dodao:

“Utakmica nosi tri boda, dosta velika je ovo emotivna potrošnja. Malo sam iznenadio igrače, dao sam im da odmore dva dana, mislim da im je to puno. Samopouzdanje je bitan faktor u poslu. Kad imaš samopouzdanje onda ne pobjeđuje vazda bogatiji. Malo moraš nešto i znati, kad se to sve sklopi, pobijediš utakmicu”.

Željezničar će u narednom kolu gostovati kod ekipe Leotara koja je danas u Prijedoru bila bolja od Rudara sa 2:1.