Mulić i Cvijanović vodili Velež do rutinske pobjede protiv Olimpika

Fudbaleri Veleža pobijedili su danas ekipu Olimpika rezultatom 2:0 u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Prvu šansu na utakmici imao je Olimpik u 12. minutu. Aladin Šišić je došao do prilike za udarac poslije duela sa Denisom Zvonićem, ali je golman Veleža bio siguran. Domaći su zaprijetili u 25. minutu preko Brandaa, Brazilac je uputio dobar udarac, ali čuvar mreže gostiju Adnan Hadžić odbranio, a lopta je otišla u korner.

U 37. minutu dvije odlične šanse za Velež. Obren Cvijanović je prvo šutirao, ali je njegov udarac izblokiran, lopta je došla do Omara Pršeša, on je iz poluvoleja pucao preko gola Olimpika. Poslije samo jednog minuta igre, domaći dolaze do gola.

Poslije jednog prekida, u kaznenom prostoru se najbolje snalazi Fejsal Mulić koji pogađa mrežu Hadžića. Pogodak je prvo bio poništen, ali poslije konsultacije glavnog sudije sa linijskim, gol priznat i Velež vodi 1:0.

Na odmor su ekipe otišle pri vođstvu domaćih od 1:0. Samir Radovac je imao priliku u 58. minutu, šutirao, ali golman Hadžić je bio siguran i upisao još jednu odbranu. Nakon dva minuta igre prilika za Olimpik. Šišić je zaprijetio iz blizine, ali sreća je bila na strani ekipe trenera Feđe Dudića.

U 66. minutu rezultat je 2:0 za Velež. Ponovo su “Rođeni” iz prekida došli do gola, nastala je velika gužva u šesnaestercu sarajevske ekipe, najbolje se snašao Cvijanović koji odlučno i bez oklijevanja postiže pogodak.

U 87. minutu domaći su zabilježili još jednu šansu. Nemanja Anđušić je centrirao, a Samir Zeljković je šutirao iz kaznenog prostora, ali je dobro reagovao Hadžić.

Na kraju osmi trijumf ove sezone za mostarsku ekipu koja je sada na četvrtom mjestu na tabeli Premijer lige BiH sa 30 osvojenih bodova. Velež je još upisao šest remija i četiri poraza.

U narednom kolu “Rođeni” će ponovo igrati na domaćem terenu samo ovog puta protiv Mladosti iz Doboja kod Kakanja, dok će Olimpik dočekati bijeljinski Radnik.