Murinjo nastavio dominaciju protiv Bjelse, Totenhem nedostižan za Lids

Totenhem je u okviru 17. kola Premijer lige Engleske pobijedio Lids na svom terenu rezultatom 3:0

Prvu šansu na utakmici imali su gosti u petoj minuti. Ezgjan Alioski je dočekao centaršut i glavom šutirao, no na sreću Totehema bio je neprecizan i na semaforu je ostalo 0:0.

U 17. minuti u dobroj prilici bio je Hari Kejn, međutim i on je šutirao preko gola. Pet minuta kasnije ponovo su domaći imali dosta sreće kada je Patrik Bamford sa visine jedanaesterca glavom poslao loptu iznad prečke.

I u 28. minuti Totenhem je stigao do vođstva. Ilan Meslijer je pogriješio i predao loptu domaćima, ona je stigla do Stivena Bergvajna kojeg je faulirao Alioski, što je David Kut okarakterisao kao prekršaj za najstrožiju kaznu. Siguran sa bijele tačke bio je Kejn i Totenhem je poveo rezultatom 1:0.

Pet minuta prije nego su igrači otišli na odmor “Pijevci” su stigli i do drugog gola. Kejn je zadržao loptu okrenut leđima od gola, oslobodio se čuvara i ubacio na peterac gdje se najbolje snašao Hjong-min Son i postigao drugi gol za svoju ekipu.

Pet minuta igralo se i u drugom poluvremenu kada je Totenhem postigao treći gol i otklonio sve dileme oko pobjednika. Son je izveo korner na prvu stativu gdje je bio Tobi Aldervild i sjajnim udarcem glavom matirao nemoćnog Meslijera.

Moglo je nakon sat vremena igre biti i 4:0 za Totenhem, ali je udarac Bergvajna zaustavio golman Lidsa. Krenuli su gosti nakon toga da napadaju, međutim teško se bilo vratiti iz rezultatskog deficita od tri gola. U 81. minuti pokušao je Rapinja svojim udarcem ublažiti poraz, no siguran je bio Hugo Ljoris.

Mrlju na trijumf Spursa ostavio je crveni karton, odnosno drugi žuti koji je u nadoknadi vremena zaradio Mat Doherti.

Ovom pobjedom Žoze Murinjo je nastavio perfektan učinak protiv Marsela Bjelse protiv koga sada ima pet od pet pobjeda uz gol razliku 18:2.

Totenhem u sljedećem kolu gostuje Aston Vili, dok Lids dočekuje Brajton.