Murinjo zaustavio norveški san, PAOK nije mogao do preokreta u Solunu

Kompletirani su svi četvrtfinalni mečevi Lige konferencija.

Roma je nadoknadila minus iz prve utakmice i s trijumfom od 4:0 na svom terenu eliminisala Bodo/Glimt.

Tami Abraham je u osmoj minuti doveo domaće u prednost, a do kraja poluvremena Nikolo Zaniolo je sa dva gola pokazao da ovaj meč ima samo jedan mogući ishod. Zaniolo je još jednim golom u drugom poluvremenu postavio i konačnih 4:0 za Romu.

Marselj je u Solunu golom Dimitrija Pajea ovjerio pobjedu protiv PAOK-a iz Francuske i tako sa ukupnih 3:1 prošao u polufinale.

Fejnord je u Pragu pobijedio Slaviju rezultatom 3:1 i tako prošao dalje, a u prvom susretu rezultat je bio 3:3.

Krajel Desers je doveo goste u prednost u drugoj minuti, ali je Ibrahim Traore u 14. minuti izjednačio i to je bio rezultat poluvremena. Desers je u 59. minuti ponovo doveo Fejnord u prednost, a treći gol za holandski tim postigao je Luis Sinstera.

Polufinalni parovi su Lester – Roma i Fejnord – Marselj.