Košarkaši Denver Nagetsa savladali su na domaćem terenu ekipu Šarlot Hornetsa rezultatom 117:112 (38:26, 25:34, 28:26, 26:26), a u najkvalitetnijoj košarkaškoj ligi na svijetu sa utorka na srijedu pobjede su ostvarili Minesota Timbervulsi, Majami Hit, Los Anđeles Klipersi, Bruklin Netsi, Indijana Pejsersi, Memfis Grizlisi, Milvoki Baksi, Golden Stejt Voriorsi, Los Anđeles Lejkersi i Sakramento Kingsi.

Utakmica su dosta bolje otvorili gosti iz Denvera. Na sredini prve četvrtine polaganjem Erona Gordona Nagetsi su prvi put došli do dvocifrene razilke (19:9). Sjajna partija gostiju se nastavila, preciznim šutem izvan linije 6,75m Majkl Porter Džunior je doveo Denver na čak +20 (33:13).

U drugom kvartalu Hornetsi su se razbudili i trojkom Malika Monka spustili na jednocifrenu prednost (40:31). Fenomenalnu partiju kao i u dosadašnjem dijelu sezone igrao je Nikola Jokić koji je sa linije za slobodna bacanja bio precizan i postigao svoj 15 poen u ovom dijelu meča (61:53).

U trećem kvartalu rezultatski su se dobro držali domaći košarkaši, ali svaki put kad bi prišli Nagetsi bi dodali gas i pobjegli. Koševima Pi Džej Vašingtona bio je samo poen razlike za goste, da bi Džamajkl Grin u finišu četvrtine uveo Denver sa pet poena prednosti u posljednjih 12 minuta (91:86).

Ni u finišu ovog meča Hornetsi nisu uspjeli doći do prednosti. Na krilima MVP partije Jokića koji je u ovom susretu brojao do 30, Nagetsi su došli do pobjede rezultatom 117:112 na kraju utakmice i tako prekinuli niz od dva uzastopna poraza.

Najefikasniji na ovom meču bio je Devonte Grejem sa 31 poen, dok je za goste izdominirao Jokić sa 30 poena i novim dabl-dabl učinkom jer je dodao i 11 skokova.

Ostali rezultati:

• Detroit Pistonsi – Minesota Timbervulvsi 100:119 (Karl-Entoni Tauns 28p, Entoni Edvards 22p)
  • Boston Seltiksi – Majami Hit 121:129 (Kemba Voker 36p, Džejson Tejtum 33p)
  • Toronto Reptorsi – Los Anđeles Klipersi 96:115 (Kavaj Lenard 20p, Terens Man 20p)
  • Čikago Bulsi – Bruklin Netsi 107:115 (Zek Lavin 41p, Kevin Durent 21p)
  • Indijana Pejsersi – Filadelfija Seventisiksersi 103:94 (Tobajas Heris 27p, Keris Levert 24p)
  • Memfis Grizlisi – Dalas Maveriksi 133:104 (Dža Morent 24p, Dilon Bruks 22p)
  • Milvoki Baksi – Orlando Medžik 114:102 (Janis Adetokunbo 27p, Donte Divinćenco 19p)
  • Golden Stejt Voriorsi – Finiks Sansi 122:116 (Endrju Vigins 38p, Devin Buker 34p)
  • Los Anđeles Lejkersi – Njujork Niksi nakon produžetka 101:99 (Džulijus Rendl 31p, Derik Rouz 27p)
  • Sakramento Kingsi – Oklahoma Siti Tander 122:106 (Terens Dejvis 27p, Badi Hild 21p)