Filadelfija Seventisiksersi pobijedili su Vošington Vizardse rezultatom 132:103 i tako poveli 3:0 u seriji plej-ofa na Istoku NBA lige.

Sevetinsiksersi su večeras u Vošingtonu stekli prednost od 36:28 u prvoj četvrtini, a do odmora su postigli isti broj poena primili dva više, te time prvo poluvrijeme završili s prednošću 72:58. Tim iz Filadelfije u istom je ritmu nastavio i kroz treći period igre, a pred njegov sami finiš prednost je narasla do 27 poena (109:82), a nju su do ulaska u posljednju etapu Vizardsi uspjeli spustiti na 109:86. U posljednjih 12 minuta igre gosti su po prvi puta imali vođstvo od preko 30 razlike (127:96), a meč je na kraju završen njihovom pobjedom od 132:103.

Do pobjede koja ih je dovela na jedan trijumf od plasmana u narednu fazu Seventisiksersi su došli nošeni sjajnim Džoelom Embidom, koji je ostvario lični rekord u plej-ofu sa 36 poena, osam skokova i dve asistencije, uz samo četiri promašaja iz igre iz 18 pokušaja. Odličan je bio i Tobajas Heris sa 20 poena i 12 uhvaćenih lopti, dok su po 15 dali Deni Grin i Set Kari.

Vizardse je s tripl-dabl učinkom predvodio Rasel Vestbruk s 26 poena, 12 skokova i 10 asistencija, jedan poen manje je dao Bredli Bil, a Denijel Gaford je imao 16.