U noći između nedjelje i ponedjeljka Denver Nagetsi su na domaćem terenu savladali Atlanta Hokse rezultatom 126:102 (31:35, 34:20, 32:24, 29:23).

Nagetsi su sinoć sjajnom drugom i trećom četvrtinom prelomili utakmicu s Hoksima i tako nakon poraza od Reptorsa uspjeli povezati dvije pobjede. Tim iz Atlante je imao prednost od četiri poena nakon prve etape (35:31), ali su srednimo druge četvrtine domaćini serijom 9:0 došli do prednosti (58:49), te je nisu ispuštali do kraja meča.

Nakon povratka s velikog odmora na koji su Nagetsi otišli s prednošću od 65:55, dodatno su podigli kvalitet svoje igre i pred posljednjih 12 minuta dvoboja stvorili prednost od 18 poena (97:79). Unutar zavšnog kvartala su takođe upisali pobjedu od šest razlike (29:23), pa time postavili i konačni rezultat meča na 126:102.

Tre Jang je bio najefikasniji na ovom susretu. U dresu tima iz Atlante je ubacio 21 poen. S druge strane je Džamajkl Grin ubacio poen manje, Džamal Marej je dao svoj doprinos pobjedi sa 17 poena, a dabl-dabl učinke sa po deset skokova učinili su Nikola Jokić koji je dao 16 poena, kao i Majkl Porter s poenom manje.

Ostali rezultati:

• Finiks Sansi – Šarlot Hornetsi 101:97 (Devin Buker 35p; Devonte Grem 30p)
  • Portland Trejl Bjelzersi – Toronto Reptorsi 122:117 (Paskal Siakam 26p; Si Džej Mekkolum 23p)
  • Los Anđeles Lejkersi – Orlando Medžik 96:93 (Dvejn Bejkon 26p; Denis Šreder 24p)