Košarkaši Denver Nagetsa poraženi od Bruklin Netsa sa 122:116, Los Anđeles Lejkersi su bili bolji od Hjuston Roketsa 117:100, dok je Juta Džez ubjedljivo savladala ekipu Klivlend Kavalirsa sa 117:87.

Još jedna sjajna partija Nikole Jokića nije bila dovoljna za trijumf Nagetsa, iako su imali vođstvo većim dijelom utakmice. Denver je stekao prednost odmah na početku utakmice i otišli su na +9 (26:17), da bi Netsi to smanjili u par navrata na -4 (31:27). Ipak na kraju prvog perioda Nagetsi su vodili sa 35:27 i brzo je ta prednost postala dvocifrena, tačnije imali su +14 (46:32).

Par put su Netsi vratili to na jednocifrenu razliku, da bi Džamal Marej trojkom pred kraj poluvremena trojkom povećao na +16 (70:54). Kao što su i ranije ove sezone znali da urade, Nagetsi su sve dobro bacili u vodu i trećoj četvrtini, kada u napadu praktično nisu ni postojali, a u odbrani su imali problema da zaustave Kevina Durenta

Netsi su polako smanjivali prednost i onda su na četiri minuta prije kraja treće četvrtine poveli sa 84:83. Ubrzo je na semaforu pisalo 90:83, no tada je ponovo Denver pokazao znake života i prije odlaska u posljednju dionicu napravili su seriju 7:0 i rezultatom 90:90 je završen taj period. Kada je trebalo da se odlučuje Bruklin je imao dvije veće i bitnije serije poena, dok su Nagetsi samo u tri navrata poveli sa +2 (113:111), ali su Netsi napravili seriju 10:0 (121:113) i riješili pitanje pobjednika, te na kraju slavili sa 122:116.

Najefikasniji na meču bio je Kevin Durent sa 34 poena i 13 asistencija, Kris Levert je imao 20 poena, Brus Braun 16, a Džo Haris 15 poena. Na drugoj strani Nikola Jokić je postigao 23 poena, uz 11 asistencija, Vili Barton je imao 22 poena, a Džamal Marej 20 poena.

Los Anđeles Lejkersi su od samog početka utakmice protiv Hjuston Roketsa preuzeli kontrolu, u jednom trenutku poveli sa 28:10 i bez većih problema održavali tu prednost. Do kraja tog perioda razlika je iznosila +21 (35:14), a Roketsi su tek sredinom druge četvrtine uspjeli da pređu 20 poena.

Lejkersi su čvrsto držali tu ogromnu razliku i povećali su je na +28 (65:37), a na poluvremenu je rezultat bio 71:48. Nakon toga semafor je u jednom trenutku pokazao i rezultat 95:65, da bi tek pred sami kraj utakmice Roketsi uspjeli da smanje ispod 20 razlike i na meč je završen rezultatom 117:100.

Najefikasniji je bio Lebron Džejms sa 26 poena, Entoni Dejvis je imao 19, na drugoj strani Kristijan Vud 18, a Džejms Harden 16 poena.

Dosta slična utakmica bila je i ona između Jute Džeza i Klivlend Kavalirsa, s tim što su Kavalirsi za razliku od Roketsa imali prednost na samom početku meča. Ta razlika je najveća bila kod rezultata 6:2, a posljednje vođstvo im je bilo 14:11. Od tog trenutka Džezeri su preuzeli potpunu kontrolu i na kraju tog perioda rezultat je bio 22:18.

Ubrzo je prednost bila i dvocifrena, a najveća u drugoj četvrtini iznosila je 16 razlike (47:31). Na početku trećeg perioda Kavalirsi su pružali otpor da vođstvo ne ode preko 20 razlike, no nisu dugo izdržali, Džezeri su munjevitom brzinom stigli i do +31 (87:56). U posljednjoj četvtini razlika je stalno tako varirala oko 30 razlike i na kraju je završeno tačno tom razlikom (117:87).

Čak tri najefikasnija strijelac na meču su iz Jute i to Donovan Mičel sa 27 poena, Džordan Klarkson 21, a Bojan Bogdanović poen manje, dok je na drugoj strani Čedi Osman postigao 17 poena.