Nagetsi maestralnim otvaranjem meča nanijeli poraz Seventisiksersima, dabl-dabl Jokića (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa su na svom parketu savladali prvoplasirani tim Istočne konferencije Filadelfiju Seventisikserse rezultatom 104:95 (44:22, 24:23, 20:26, 16:24) i tako im nanijeli drugi uzastopni poraz.

Utakmica je dobro počela za Nagetse koji su trojkom Džamala Mareja otvorili meč, da bi na drugoj strani Dvajt Hauard zakucavanjem donio prve poene svojoj ekipi. Ređali su se poeni kao na traci za domaće košarkaše, a najviše su se isticali Marej i Nikola Jokić koji su svoj tim predvodili u pravoj kanonadi u prvoj četvrtini koju su osvojili sa čak +22 (44:22).

U drugom kvartalu pogidli su gosti nivo odbrane i uspjeli da zaustave veliki nalet Nagetsa. Domaći su dobro održavali prednost, a preciznim šutem izvan linije 6,75m Majkl Portera Džuniora razlika je bila +24 (60:36). Poenima sa linije za slobodna bacanja Vilija Bartona postavljen je rezultat prvog poluvremena 68:45.

Drugo poluvrijeme rezultatski je pripalo gostima iz Filadelfije. U trećoj četvrtini u par navrata je bilo maksimalnih +25 za Nagetse u ovom susretu, ali serijom od 8:0 Seventisiksersi su zatvorili ovaj kvartal najviše zahvaljujući poenima Bena Simonsa i Šejka Miltona (88:71).

Košarkaši Majkla Malouna nisu dopustili da se dogodi veliki preokret. Marej je trojkom sredinom posljednje četvrtine nastavio da zatrpava koš Seventisiksersa (97:79). Završnicu ovog duela sjajno je odigrao gostujući košarkaš Tajris Maksi koji je uspio dovesti trojkama i polaganjem svoj tim na samo -6 (101:95), međutim poenima Jokića i Mareja Nagetsi su riješili ovaj meč u svoju korist rezultatom 104:95.

Najefikasnijina ovom meču bio je Marej sa 30 poena, Porter je dodao 27, a Jokić 21 poen uz 10 skokova za novi dabl-dabl učinak.

Ostali rezultati:

• Šarlot Hornetsi – Vašington Vizardsi 114:104 (Rui Hačimura 30p; Teri Rozir 27p)
  • Orlando Medžik – Los Anđeles Klipersi 103:96 (Kavaj Lenard 28p; Čuma Okeke 18p)
  •  Finiks Sansi – Atlanta Hoksi 117:110 (Bogdan Bogdanović 21; Devin Buker 21p)