Nagetsi na pogon Jokića savladali Tander, Mičel predvodio Džez do trijumfa nad Pelikansima (VIDEO)

U noći između utorka i srijede, Denver Nagetsi su pobijedili Oklahoma Siti Tander sa 119:101, a ekipa Juta Džeza je savladala Nju Orleans Pelikanse rezultatom 118:102.

Nagetsi su u svojoj “Bol areni” (bivšem “Pepsi centru”), riješili pitanje pobjednika prije početka posljednje četvrtine.

Nikola Jokić je predvodio svoj tim kao i obično, ali ovog puta je imao nešto veću podršku saigrača nego ranije ove sezone. Prva četvrtina je bila izjednačena i završena je sa 31:31, ali Nagetsi su zaigrali mnogo konkretnije u nastavku i na veliki odmor otišli sa 65:52.

Prednost izabranika Majkla Malouna je u trećoj dionici postepeno rasla, ekipa Tandera se mučila u napadu, a u finalni kvartal se ušlo sa 97:74. Trener domaćina je u četvrtoj četvrtini odmorio sve startere, što su protivnici iskoristili da smanje razliku, ali ne i da se ozbiljnije približe i konačan ishod je glasio 119:101.

Kod pobjednika, najefikasniji je bio Jokić sa 27, a na drugoj strani se istakao Luguenc Dort sa 20 poena.

Sličan meč je viđen i u Solt Lejk Sitiju, gdje je domaći Džez bez većih problema pobijedio Pelikanse.

Prvo poluvrijeme je bilo relativno izjednačeno, a košarkaši Džeza su se ipak nešto bolje snašli i na veliki odmor otišli sa prednošću od +6 (55:49). Bili su izuzetno raspoloženi u šutu za tri, a Pelikansi su u nastavku potpuno posustali.

Donovan Mičel je bio udarna igla za izabranike Kvina Snajdera, dok se na drugoj strani isticao Zajon Vilijams, ali on nije bio dovoljan da zadrži svoju ekipu u igri u trećoj dionici, koju su domaćini u svoju korist riješili sa 36:20. Posljednji period je bio samo formalnost, a krajnji rezultat je glasio 118:102.

Kod uspješnijeg tima, najefikasniji je bio Mičel sa 28, a kod suparnika je prednjačio Vilijamson sa 32 poena.