Nagetsi pod dirigentskom palicom fantastičnog Jokića savladali Vukove (VIDEO)

Franšiza iz Kolorada na krilima Nikole Jokića upisala je novi trijumf, a ovaj put pali su Minesota Timbervulvsi rezultatom 123:116 (34:22, 28:43, 31:31, 30:20).

Poslije uvodnih deset minuta igre semafor je pokazivao 34:22 u korist Nagetsa a većim dijelom drugog perioda Jokić i družina održavali su dvocifrenu prednost. U nastavku su ipak pali, da bi do poluvremena fantastičnom serijom pred sami odmor Vulvsi stigli do preokreta (65:62).

Stvari su se okrenule, pa je sada tim Majk Melouna morao “juriti” rezultatski zaostatak, a “blickrigom” u posljednoj četvrtini na krilima Nikole Jokića Nagetsi su napravili seriju 15:0, nakon čega “Vukovima” više nije bilo povratka, te su poraženi.

Sjajnu partiju u pobjedi Jokić je obilježio sa 35 poena, 15 skokova i šest asistencija. “Džoker” je najveću podršku imao u Vilu Bartonu koji je “brojao” do 18, dok je Džamajkl Grin ubacio poen manje.

U poraženom sastavu istakli su se Dianđelo Rasel (33 poena, 11 asistencija) i Huančo Ernangomez koji je ubacio 25 poena uz 11 uhvaćenih skokova.