Photo by Andy Lyons/Getty Images
, Nagetsi pred ambisom, Reptorsi i Seltiksi prošli u drugu rundu plej-ofa (VIDEO)

Još jedan revolveraški obračun viđen je u Orlandu, a lopte su potezali još jednom Donovan Mičel i Džamal Marej. Za razliku od prvog meča u seriji između Nagetsa i Džeza, ovaj put je Mičel odnio pobjedu. 129:127 konačan rezultat za tim iz Jute i vođstvo od 3:1 u seriji!

Nakon što su se timovi u prvoj četvrtini konstantno smjenjivali u prednosti, Nagetsi su imali kontrolu u drugoj dionici skoro čitavim tokom četvrtine. Ipak, Džez je serijom 5:0 okončano prvo poluvrijeme, pa je prednost franšize iz Denvera bila minimalna (65:64) nakon 24 minute košarke.

Džez je u trećoj četvrtini poslije koša Donovana Mičela za 79:77 prvi put poveo u nastavku, a prednost su održali do samog kraja. Razlika je išla do +11 (100:89) početkom četvrte četvrtine, ali Nagetsi su znali kako da uvedu meč u neizvjesnu završnicu. Prvo je Nikola Jokić trojkom smanjio 113:111 na 3 minute do kraja meča, a malo kasnije je Džamal Marej svojim šutem van linije 7,24m donio minimalan zaostatak (117:116) 90 sekundi do kraja četvrte četvrtine.

Nažalost po Nagetse, čovjek odluke je još jednom bio Mičel. Hladan kao led, plejmejker Džeza je pogodio trojku za 122:118 i pitanje pobjednika je bilo riješeno.

51 poen je imao Mičel u pobjedničkom sastavu, dok Nagetsima nije pomoglo ni 50 poena Mareja.

Boston Seltiksi su rezultatom 110:106 savladali Filadelfija Seventikserse i na taj način sa 4:0 okončali seriju protiv velikog rivala.

Rezultatska neizvjesnost u četvrtoj utakmici ove serije viđena je do rezultata 77:77 krajem treće četvrtine. Tada Seltiksi prave seriju 14:0 i riješavaju susret. Na ruku im je išla povreda Tobijasa Herisa koji je glavom udario o parket krajem trećeg perioda, ali bez ikakve dileme, tim iz Bostona je apsolutno zasluženo slavio u sinoćnjem okršaju.

Kemba Voker je sa 32 poena bio najefikasniji kod Seltiksa, dok je kod Siksersa Džoel Embid bio najbolji sa 30 poena.

Rezultatom 4:0 su dalje prošli i Toronto Reptorsi. U posljednjoj utakmici seriji, izabranici Nika Nursa su počistili Bruklin Netse sa 150:122.

Netsi su u egalu bili samo u prvoj četvrtini. Čim su Reptorsi stigli do prve dvocifrene prednosti početkom druge četvrtine (45:34), jedino pitanje koje se postavljalo je bilo ono oko konačne razlike.

Norman Pauel je sa 29 poena bio najbolji u pobjedničkom timu, dok je Karis Levert imao 35 kod Netsa. Dobar meč je odigrao i Džanan Musa koji je skupio 12 poena za 22 minuta na parketu.