Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Los Anđeles Lejkerse sa 114:106 u trećem meču finala Zapadne konferencije i smanjili na 2:1 u pobjedama.

Nakon što je Entoni Dejvis trojkom u posljednjoj sekundi riješio pitanje pobjednika drugog meča, sada Nagetsi nisu dozvolili da im se tako nešto ponovi. U prvoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vođstvu, da bi krajem tog perioda Denver predvođen Nikolom Jokićem stekao prednost koju nije ispuštao do kraja. Kasnije su tu ulogu preuzeli Džamal Marej, Monte Moris i Majkl Porter, te Nagetsi odlaze na +18 (50:32), ali na kraju prvog poluvremena rezultat je bio 63:53 najviše zahvaljujući Dejvisu i Lebron Džejmsu

Vratili su se Lejkersi na -5 (63:58), no Moris vraća dvocifrenu prednost Denveru, a Jokić, Marej i Džeremi Grant su povećali prednost na velikih 91:71. Kod rezultata 97:77 u posljednjem periodu Nagetsi se opuštaju, a Džejms pokreće svoj tim i serijom 19:2 prilaze na samo tri poena razlike. Tada Grant pogađa sa linije penala, a Marej sa dvije trojke riješava pitanje pobjednika.

Najefikasniji na meču bio je Džejms sa tripl-dablom od 30 poena, 11 asistencija i 10 skokova, Dejvis je postigao 27, Kentevijus KoldvelPoup 12, Kajl Kuzma 11 poena. Na drugoj strani Marej je imao 28 poena i 12 asistencija, Grant 26, Jokić 22 poena i deset skokova, Moris 14 poena.

Četvrti meč serije na programu je u noći između četvrtka i petka u 3 časa ujutru.