Đoković

Novak Đoković zaustavljen je u polufinalu Olimpijskih igara. Bolji od njega bio je Aleksandar Zverev nakon preokreta rezultatom 2:1 (1:6, 6:3, 6:1) i tako se plasirao u finale i borbu za zlato.

Prvi set bio je na strani Novaka Đokovića koji je brejkom u četvrtom i šestom gemu došao lagano do prvog seta 6:1.

Djelovalo je kao da će ovo biti još jedna pobjeda u nizu za najboljeg reketa svijeta. U petom gemu Novak je oduzeo ponovo servis Aleksandru Zverevu i poveo sa 3:2. U narednom gemu ispustio je svoj servis sa nulom, da bi Nijemac potvrdio brejk bez izgubljenog poena i došao do preokreta.

U osmom gemu drugog seta Zverev je potpuno preuzeo inicijativu, brejknuo Đokovića i u sljedećem gemu iskoristio svoju drugu set loptu za izjednačenje u meču (6:3).

Na startu trećeg odlučujućeg seta Zverev je napravio čak dva brejka prednosti i poveo sa 4:0. Novak je djelovao veoma nervozno i poeni su se brzo završavali u korist Nijemca. Na kraju svoju drugu brejk i meč loptu na servis Đokovića koristi Zverev u sedmom gemu i tako je uspio da se plasira u finale Olimpijskih igara u Tokiju (6:1).

Tamo ga očekuje meč protiv Rusa Karena Hačanova. Srpski teniser boriće se a Špancem Pablo Karenjo Bustom za bronzu.